دومین جلسه محاکمه محمد مرسی/ 20 هزار نیروی امنیتی مسئول تامین امنیت دادگاه

آفریقا و خاورمیانه

وزارت کشور مصر با هماهنگی ارتش این کشور برای دومین جلسه محاکمه محمد مرسی و ۱۴ متهم دیگر، بیش از ۲۰ هزار نیروی امنیتی را به خدمت می گیرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری "الیوم السابع"، وزارت کشور مصر با هماهنگی ارتش این کشور بیش از 20 هزار نیروی امنیتی را برای تأمین امنیت دومین جلسه از محاکمه "محمد مرسی" رئیس جمهور بر کنار شده مصر و 14 متهم پرونده معروف به کاخ اتحادیه را به خدمت می گیرد.

مرسی و 14 نفر دیگر از اعضای جماعت اخوان المسلمین متهم هستند که در حادثه سرکوب اعتراضات مخالفان پیش‌نویس قانون اساسی در 5 دسامبر 2012 که در برابر کاخ ریاست جمهوی اتحادیه برگزار شد، اقدام به تحریک برای قتل کرده‌اند. در این حادثه 9 نفر کشته و 54 نفر دیگر زخمی شده بودند.

دومین جلسه دادگاه محمد مرسی فردا به ریاست  "احمد صبری یوسف" در آکادمی پلیس قاهره برگزار خواهد شد و بیش از 20 هزار نیروی امنیتی مسئولیت انتقال متهمان از زندان‌های برج العرب و طره و تأمین امنیت دادگاه را به عهده خواهند داشت.

به گفته منابع آگاه، مرسی با بالگرد از زندان برج العرب به آکادمی پلیس منتقل خواهد شد در حالی که دیگر متهمان از زندان طره با خودروهای زرهی به دادگاه منتقل خواهند شد. گفته می شود تدابیر شدید امنیتی در زندان‌ها برای مقابله با هرگونه تلاش برای حمله مخالفان دولت نیز اتخاذ شده است.

شایان ذکر است هیئت وکلای مدافع مرسی خبر موافقت مرسی با انتخاب "سلیم العوا" به عنوان وکیل خود در این نشست را رد کردند.