هراس کرملین از تکرار حوادث ولگوگراد/

افزایش تدابیر امنیتی در سوچی/پلیس روسیه به حال آماده باش درآمد

آمریکا اروپا

پلیس روسیه بنا بر دستور رئیس جمهور این کشور از امروز سه شنبه به حال آماده باش درآمده و تدابیر امنیتی در سوچی محل برگزاری بازی های المپیک زمستانی نیز به شدت افزاش یافته است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، "ولادیمیر پوتین" برای برگزاری بدون دردسر بازی های المپیک زمستانی، دستوراتی امنیتی صادر کرده که به موجب آن پلیس روسیه بصورت آماده باش درآمده و تدابیر امنیتی در سوچی نیز افزایش یافته بطوریکه دسترسی به این شهر در سواحل دریای سیاه با دشورای های زیادی همراه است.

به نوشته رویترز، موفقیت یا شکست در برگزاری مسابقات المپیک تا حد زیادی در مشروعیت پوتین تاثیر خواهد گذاشت. البته تدابیر امنیتی در روسیه بعد از انفجارهای شهر ولگوگراد که 34 کشته برجا گذاشت افزایش یافته بود اما از امروز سه شنبه این تدابیر شدیدتر شده اند.

تدابیر امنیتی در روسیه در حالی شدت می یابند که "دکو عمراف" رهبر افراطیون حاضر در قفقاز، از نیروهای خود خواسته تا تمام توان خود را برای جلوگیری از برگزاری مسابقات المپیک در سوچی به کار بگیرند.

در همین رابطه از امروز هفتم ژانویه، تمام افرادی که مسئول تامین امنیت میهمانان شرکت کننده در بازی های المپیک زمستانی هستند، به حال آماده باش درآمده اند.

"ولادیمیر پاچکوف" با اعلام این مطلب گفت : تمم موارد امنیتی برای برگزاری بازی های المپیک زمستانی در بالاترین سطح بین المللی قرار دارند.

به نوشته رویترز، هزارن پلیس و ماموران وزارت کشور روسیه در حال اعزام به سوچی هستند تا امنیت بازی های المپیک را که از تاریخ 7 فوریه آغاز می شود تامین کنند.

افراطیون حاضر در منطقه قفقاز که تعدادی از آنها برای کمک به القاعده به سوریه سفر کرده اند، در حال برنامه ریزی برای برهم زدن اوضاع امنیتی روسیه هستند و اخباری نیز در رابطه با نقش عربستان در تحریک این گروه های افراطی منتشر شده و همین امر نگرانی های زیادی را در خصوص امنیت باری های المپیک به وجود آورده است.