کامران: تکفیری‌ها حاصل توطئه آمریکا در منطقه هستند

یک نماینده مجلس با بیان این که تکفیری‌ها حاصل توطئه های خود آمرکا در منطقه هستند، تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران باید از حکومت نوری مالکی حمایت کند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگذاری دانشجویان ایران(ایسنا) حسن کامران در تذکر شفاهی خود در صحن علنی مجلس،‌ با بیان این که تکفیری ها حاصل توطئه آمریکا در منطقه هستند‌،‌ تاکید کرد که این گروه ها به هیچ کس رحم نخواهند کرد.

کامران ادامه داد: تکفیری ها وقتی که متوجه شده اند که ماجد نفوذی است به او سم داده اند، درود بر مالکی که با قاطعیت وارد شد، ما باید از او دفاع کنیم به این دلیل که جریان تکفیری جریان ناسالمی است.

نماینده مردم اصفهان اظهار کرد:جمهوری اسلامی ایران،‌ پایه گذار هفته وحدت بود و رهبری هم بر این موضوع تاکید داشتند و در کردستان گفتند که سنی فلسطینی و شیعه لبنانی هر دو علیه صهیونیسم می‌جنگند و جمهوری اسلامی ایران سبب آن است.

وی با اشاره به لزوم حضور ایران د رمذاکرات ژنو دو در مورد سوریه گفت: درباره سوریه بعد از سه سال دنیا به این نتیجه رسیده است که علی‌رغم پول قطر و لشکرکشی های ترکیه ،‌ تسلیح ضد انقلاب، ما به صورت مشروط به ژنو می آییم، امروز صحنه سیاسی جهان و منطقه باید نسبت به تدبیر ما اقدام کند.

کامران همچیین با اشاره به حضور وزیر بهداشت در مجلس گفت: امروز آقای وزیر بهداشت در مجلس نگفت که تبعیض‌ها در حوزه ی بهداشت و سلامت را چه طور از بین می‌برد،‌ حداقل این است که در درمان نباید تبعیض باشد،‌ سرباز و سرداد پول دار و بی پول وزیر و کیل،‌همه باید مساوی باشند چرا که مصداق اشرافی گری در درمان است‌.

نمیانده مردم اصفهان با اشاره به مصوب اخیر در مجمع تشخیص مصلحت، اظهار کرد:مجمع تشخیص مصلحت با چه دلیلی بررسی اموال مسوولان را کنار گذاشته است،‌کمیته‌ای که می خواهند تشکیل دهند چیست؟ بررسی اموال مسوولان مگر چه اشکالی دارد؟ این موارد باید شفاف باشد تا مردم بدانند از طرفی باید ما نسبت به دو شغله ها حساس باشیم، اگر اعضای شورای شهر نتوانند در فدراسیون‌های ورزشی کار کنند،‌ وکلا هم نباید بتوانند.

وی درادامه تذکر خود با اشاره به گزارش مرکز پژوهش های مجلس که در آن میزان مالیات استان اصفهان هزار میلیارد تومان ذکر شده بود گفت:این عدد با چه شاخصی محاسبه شده است،‌ اصفهان در درآمد به دولت دوم در بودجه آخرین است،‌ این تقسبم بندی با چه منطقی است؟

کامران در پایان با انتقاد از وضعیت حق آبه زاینده رود اظهار کرد: حق‌آبه مردم ‌و کشاورزان زاینده رود را نمی‌توانید بفروشید، با سرقت آب کشاورزان،‌ زکات‌بده زکات بگیر شده است،‌ نبود مدیریت صحیح آب باعث شده است که کشت در حوزه ی آبی زاینده رود در هشت سال گذشته متوقف شود.

انتهای پیام

کد N45984