نشست علمی مفاهیم روان‌شناختی قرآن برگزار می‌شود

گروه روان‌شناسی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه نشست علمی مفاهیم روان شناختی قرآن را برگزار می‌کند.

به گزارش گروه دریافت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بنا بر اعلام گروه روان‌شناسی پژوهشگاه، هدف از برگزاری این نشست علمی ارائه تصویری منسجم و دقیق از روان‌شناسی در قرآن است که توسط حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر محمد کاویانی استادیار گروه روان‌شناسی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه ارائه خواهد شد.

مراد از روان شناسی قرآنی، ضرورت روان شناسی قرآنی، اهداف نظری روان شناسی قرآنی، اهداف کاربردی روان شناسی قرآنی، روش در روان شناسی قرآنی، جایگاه روان شناسی قرآنی در میان علوم، پیش فرض‌های روان شناسی قرآنی، موضوعات روان شناختی قرآنی و مفاهیم اساسی روان شناسی قرآنی از جمله محورهای مهمی است که سخنران این نشست قصد دارد بدان‌ها بپردازد.

دکتر کاویانی سعی دارد در این نشست علمی به منظور کاستن از انتزاعی و کلی بودن مباحث، موضوعات فوق را در بافت یکی از فصول روان شناسی همانند رشد، انگیزش، احساس و ادراک و... با ذکر مثال و شاهد بیان کند.

نشست یاد شده با دبیری حجت‌الاسلام و المسلمین سالاری‌فر عضو هیأت علمی گروه روان شناسی در روز چهارشنبه 18دی از ساعت 10تا 12 در سالن اجتماعات پژوهشگاه حوزه و دانشگاه واقع در قم، پردیسان بلوار دانشگاه برگزار می‌شود و شرکت علاقه‌مندان در آن آزاد است.

انتهای پیام

کد N45960