منصوری آرانی خبر داد،

تاکید بر مواضع شفاف هسته‌یی ایران در دیدار با جک استراو

سیاسی

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و انگلیس با اشاره به دیدار با هیات پارلمانی انگلیس گفت: موضوعات مربوط به مواضع هسته‌یی، حل مشکل سوریه و همچنین انتقاد از اقدامات گذشته انگلیس مورد بحث قرار گرفت.

عباسعلی منصوری آرانی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره‌ی جلسه با هیات پارلمانی انگلیس و دیدار با جک استراو گفت: در این جلسه صحبت‌هایی پیرامون سابقه‌ی تاریخی دو کشور انجام شد و ما انتقاد خود را نسبت به اقدامات گذشته انگلیس مطرح کردیم.

وی با بیان این که به این هیات پارلمانی اعلام کردیم که اعتماد عمومی سلب شده است گفت: به آنها گفتیم که در صورت جلب اعتماد انگلیس چه تلاش‌هایی را انجام خواهد داد.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و انگلیس خاطر نشان کرد: در این دیدار در مورد مواضع هسته‌یی نیز صحبت‌هایی انجام شد و ما به آنها گفتیم که مواضع هسته‌یی ما شفاف است.

منصوری آرانی ادامه داد: یکی از موضوعاتی که در این جلسه از آن صحبت شد مساله سوریه بود و گفته شد که راه حل سیاسی باید جایگزین راه حلی که هم اکنون در پیش است شود.

این عضو کمیسیون امنیت ملی خاطر نشان کرد:‌ تلاش می‌کنیم که در این دیدارها منافع ملی ما تامین شود.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و انگلیس با اشاره به برنامه‌های این هیات در سفر به ایران گفت: یکی از این برنامه‌ها دیدار با فرزندان شهدای قربانیان ترور است که این گروهک‌ها به انگلیس نیز خیمه انداختند.

وی دیدار با وزیر امور خارجه‌، رئیس کمیسیون امنیت ملی و مسئولان وزارت صنعت را از دیگر برنامه‌های این هیات پارلمانی عنوان کرد.

انتهای پیام

کد N45847