عباس: هیچ امتیازی به اسرائیل نمی‌دهیم

فلسطين

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با بیان این که تمام تلاش خود را برای تحقق صلح خاورمیانه به کار می‌بندد تاکید کرد: فلسطین هیچ امتیازی در جریان مذاکرات به طرف اسرائیلی اعطا نمی‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فلسطینی صفا، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در مراسمی خاطرنشان کرد: اگر به توافق صلحی با طرف اسرائیلی برسیم، نتیجه آن شامل جهان عرب و اسلام نیز خواهد شد.

وی با اظهار امیدواری نسبت به ثمر بخش بودن تلاش‌های آمریکا در برقراری صلح عنوان داشت: این ماموریت سخت و دشواری است اما امیدواریم که ما و تمام ملت‌های منطقه در امنیت و ثبات زندگی کنیم.

عباس نسبت به رخدادهای دردناکی که به تخریب 90 کلیسا در مصر انجامید اظهار تاسف و ار آن به عنوان اقدام جنایتکارانه و بی سابقه یاد کرد.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین همچنین در دیدار با احمد الساعاتی، رئیس کمیسیون حقوق بشر در پارلمان بحرین و ابتسام هجرس، از نمایندگان پارلمان بحرین که به فلسطین رفته بودند تاکید کرد که انجام سفرهای بیشتر به فلسطین برای لغو محاصره فلسطین و اعلام حمایت از آن‌ ضروری است.

وی عنوان داشت: طرف فلسطینی هیچ امتیازی در جریان مذاکرات نمی‌دهد و به مواضع خود در خصوص حقوق مشروع خود از جمله تعیین قدس شرقی به عنوان پایتخت کشور فلسطین پایبند است.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین عنوان داشت: به نظر می‌رسد جان کری، وزیر خارجه آمریکا نسبت به گذشته بیشتر موضع فلسطین را درک می‌کند و وعده داده است تا تغییرات چشمگیری در حل و فصل مساله فلسطین ظرف 9 ماه بوجود آورد اما وی با لجاجت‌های بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل مواجه می شود که به تشکیل کشور فلسطین اعتقادی ندارد و آن را تهدیدی علیه اسرائیل تلقی می‌کند.

وی با بیان این که تل آویو از همه راه‌ها استفاده می‌کند تا مردم فلسطین را در حالت خفقان قرار دهد عنوان داشت: اگر اشغال فلسطین پایان یابد، می‌توانم در عرصه اقتصادی به توانایی‌های خود تکیه کنم.

انتهای پیام

کد N45332