تظاهرات دوباره مخالفان دولت تایلند در بانکوک

معترضان تایلندی که به دنبال سرنگونی دولت این کشور هستند، امروز (سه‌شنبه) نیز دست به تظاهرات در بانکوک زدند تا حمایت خود را از طرح تعطیلی پایتخت با مسدود کردن راه‌های مهم و جلوگیری از ایفای نقش دولت نشان دهند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، تعداد زیادی معترض امروز در نقاط مختلف بانکوک به جز مرکز شهر دست به تظاهرات زدند. به گفته یک خبرنگار رویترز، تعداد آنها حداقل پنج هزار نفر بوده است.

مقامات تایلند اعلام کرده‌اند که 20 هزار نیروی پلیس که از سوی نیروهای نظامی حمایت می‌شوند، ظرف چند روز آینده که اولین روز تعطیلی احتمالی بانکوک است، در این شهر مستقر خواهند شد.

رئیس شورای امنیت ملی تایلند گفت که نسبت به احتمال بروز خشونت توسط طرف سوم در این جریان نگران است. وی جزئیات بیشتری از این طرف سوم ارائه نداد.

یینگلاک شیناواترا، نخست‌وزیر موقت تایلند حاضر به لغو انتخابات دوم فوریه نیست اما معترضان که احتمال پیروزی وی در انتخابات پیش رو را بالا می‌بینند، خواستار کناره‌گیری یینگلاک و تشکیل شورای مردمی هستند.

با توجه به اینکه ارتش تایلند برای رژه روز ارتش در 18 ژانویه، تانک‌ها و دیگر تجهیزات خود را به بانکوک آورده است، نگرانی‌ها در خصوص احتمال دخالت دوباره آن در امور سیاسی این کشور، بالا گرفته است.

صحبت‌های مبهم رئیس ارتش تایلند نیز به این نگرانی‌ها دامن زده است. وی در پاسخ به یک خبرنگار گفت: در خصوص کودتایی که رخ نداده است نگران نباشید، اما اگر رخ داد، هراسی نداشته باشید.

یینگلاک تعویق انتخابات را بر خلاف قانون اساسی خوانده است.

انتهای پیام

کد N45287