حسینی صدر:

مجلس یک روز را به نام روز جوانمردی نامگذاری کند

نماینده مردم خوی در مجلس گفت که مردم منتظر عمل دولت به وعده‌هایش برای رفع بی‌عدالتی‌ها هستند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، موید حسینی صدر در نطق میان دستور خود در جلسه علنی صبح امروز (سه‌شنبه) مجلس اظهار کرد: کمترین دستاورد مذاکرات هسته‌ای اخیر همگرایی داخلی، اتحاد ملی و آشکار شدن حقانیت جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور است.

وی افزود: مذاکره کنندگان باید بدانند که نباید به هر قیمت به دنبال گرفتن نتیجه باشند. در تمام جنگ‌ها و کشتارها دست قدرت‌های بزرگ غربی مخصوصا آمریکا در کار است بنابراین ما نباید چشم بسته به آمریکا اطمینان کنیم.

نماینده مردم خوی در مجلس با اشاره به بروز ناآرامی‌ها در ترکیه یادآور شد: جمهوری اسلامی آرامش در کشورهای مسلمان را خواستار است و ما دست نظام سلطه را در ناآرامی‌ها می‌بینیم.

حسینی صدر اضافه کرد: این روزها برخی واژه‌ها و عباراتی از جمله آلودگی هوا، بحران آب، رانتخواری، ثروت‌های بادآورده، استخدام بی ضابطه، پارتی‌بازی، گرانی، بیکاری، سوءاستفاده در صادرات و واردات و افزایش ناامنی و ده‌ها کمبود و کاستی دیگر ذهن مردم را مشغول کرده است. ما امیدواریم با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید و عمل دولت به وعده‌هایش بی‌عدالتی‌ها رفع شود.

وی خاطرنشان کرد: امید مردم، امید مقدسی است. بنابراین امیدواریم دولت وعده‌هایش را فراموش نکند نمایندگان دولت هم آماده یاری دولت در انجام وعده‌هایش هستند.

نماینده مردم خوی در مجلس با اشاره به سالروز درگذشت جهان پهلوان تختی یادآور شد: تختی شهره به جوانمردی است نباید او را فراموش کنیم. همچنین پوریای ولی امروز یک آرامگاه ندارد. من پیشنهاد می‌کنم مجلس یک روز را به نام روز جوانمردی برای گرامیداشت تختی و پوریای ولی نامگذاری کند مبادا که مفاخر ما را مصادره کنند. همانطور که می‌بینیم امروز هم آرامگاه شمس مهجور مانده است.

وی به وجود بحران ‌آب در شهرستان خوی اشاره و خاطرنشان کرد: دولت با کسانی که مانع احداث سد غازان می‌شوند برخورد کند زیرا عدم احداث این سد خیانت به ایران و ستم به مردم خوی است آن هم در شرایطی که خوی با بحران بی‌آبی مواجه است . کشاورزی مردم در حال تعطیلی است و مردم به فکر کوچ افتاده‌اند.

حسینی صدر ادامه داد: ما استیضاح وزیر نیرو در دولت گذشته را امضاء کرده بودیم که ایشان قول تسریع در احداث سد را داده بودند حالا با عوض شدن دولت از رئیس‌جمهور می‌خواهم شخصا دستور رسیدگی به بحران‌های آبی در خوی را بدهند.

نماینده مردم خوی در مجلس با اشاره به وجود بحران در آب شرب خوی تاکید کرد:‌ در شهرستان خوی گاهی سالانه ده بار سیل می‌آید و زندگی مردم را نابود می‌کند اما دریغ از یک جو عقل برای استفاده از این آب‌ها در کشاورزی.

وی توسعه نامتوازن را سمی برای کشور دانست و افزود: اگر مردم خوی از عدم بازگشایی کامل مرز رازی، عدم تکمیل زیرساخت‌ها، نیمه تمام ماندن دانشگاه خوی و داشتن تنها دو بیمارستان که از زمان طاغوت مانده و یکی با 93 سال عمر در حال فروریزی است، ناراضی هستند این توسعه نامتوازن بی‌عدالتی و خیانت است و مسوولان باید در آن دنیا پاسخگو باشند.

حسینی صدر در پایان گفت: ما امیدواریم در دولت تدبیر و امید کوته‌فکری‌ها از بین برود چرا که 70 درصد مردم خوی به آقای روحانی رای دادند به امید این که این مشکلات مرتفع شود.

انتهای پیام

کد N45233