نشنیده‌ام افرادی در دولت صحبتی از عفو سران فتنه کرده باشند

حجت‌الاسلام و المسلمين غلامحسين محسني‌ اژه‌اي

... محسنی‌اژه‌ای گفت: تاکنون نشنیده‌ایم کسانی که در دولت یازدهم دارای سمت رسمی هستند، بگویند که امکان عفو سران فتنه وجود دارد.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی‌اژه‌ای در ادامه نشست خبری خود با اصحاب رسانه در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه برخی از اطرافیان رییس جمهور بیان کردند که امکان عفو سران فتنه وجود دارد، شرایط عفو چگونه است و آیا در خصوص این افراد صدق می‌کند یا خیر؟ گفت: تا به حال نشنیده‌ام کسانی که دارای سمت رسمی در دولت یازدهم هستند چنین چیزی را مطرح کنند.

خبرنگاری با اشاره به اخبار منتشر شده در روزهای اخیر در رابطه با تیراندازی یک مداح در یکی از اتوبان‌های تهران از سخنگوی دستگاه قضایی پرسید که جزییات این پرونده به چه نحوی است که وی پاسخ داد: اصل مطلب درست است و تیراندازی در یکی از اتوبان‌های تهران رخ داده است اما در حال حاضر این اتفاق در مرحله ابتدایی است. اما باید بدانیم که بحث مطرح شده در چه راستایی می‌باشد. گفته شده تیرهایی زده شده و تیری هم به ماشین اثابت کرده، این را نمی‌دانم و باید همه موارد بررسی شود.

وی ادامه داد: این موضوع حواشی داشته که گفته شده این اتفاق در درگیری با ارازل و اوباش رخ داده اما این موضوع تایید نشده است.

محسنی‌اژه‌ای ادامه داد: از طریق مراجع ذیصلاح می‌شود کسی را مسلح کرد. قطعا هرکسی که دارای سلاح باشد نمی‌تواند در هر مکانی از آن استفاده کند که این موارد در آن مجوز ذکر شده و در کجا و چه زمانی می‌توان تیراندازی کرد. در حال حاضر دستگاه قضایی مدارک را ندیده است و این موضوع قابل بررسی است.

محسنی‌اژه‌ای در پاسخ به سوال یکی دیگر از خبرنگاران در رابطه با اینکه وکیل‌مدافع معاون اول رییس جمهور پیشین عنوان کرده عناوین اتهامی بسیاری برای موکلم در دادسرا مطرح شده و آیا در این راستا کیفرخواستی صادر شده است؟ اظهار کرد: در رابطه با عناوین اتهامی اطلاعی ندارم اما اتهامات مشخص بوده و تفهیم شده است. همچنین اظهارات و دفاعیات در این راستا اخذ شده است و کیفرخواست صادر خواهد شد.

ادامه دارد ...

کد N44962