اقدامات جدید حماس برای تحقق آشتی ملی فلسطین

سودان,سودان جنوبي

نخست وزیر دولت حماس با اعلام خبر آزادی برخی زندانیان فتح و اجازه بازگشت مخالفان حماس به غزه، از آمادگی حماس برای محقق کردن آشتی ملی فلسطین خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اسماعیل هنیه، نخست وزیر دولت حماس در کنفرانسی مطبوعاتی در مقر وزارت کشور حماس تصریح کرد: تمامی ساکنان غزه که در نتیجه اختلافات داخلی این منطقه را ترک کرده‌اند، می‌توانند بار دیگر به غزه و به میان خانواده‌های خود بازگردند، البته به استثنای کسانی که پرونده‌های قضایی دارند.

وی تاکید کرد که این حکم می‌تواند اثرات مثبتی بر صدها خانواده فلسطینی در نوار غزه داشته باشد.

هنیه همچنین حکم آزادی برخی بازداشت شدگان امنیتی جنبش فتح که پرونده آنها دارای ابعاد سیاسی است را صادر و تاکید کرد که وزارت کشور حماس آن دسته از بازداشت شدگان جنبش فتح که به اتهامات قضایی، سیاسی و ملی و نه بر اساس گرایشات حزبی محاکمه شده‌اند، را آزاد خواهد کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، هنیه تاکید کرد که نمایندگان جنبش فتح در مجلس قانونگذاری فلسطین می‌توانند از نوار غزه بازدید کنند. هنیه بار دیگر تاکید کرد که سال 2014 سال آشتی ملی است.

هنیه در پایان تصریح کرد: ما بار دیگر بر آمادگی کامل خود جهت تبادل پیام‌های مثبت با برادرانمان در کرانه باختری تاکید کرده و اعلام می‌کنیم که پرونده آشتی ملی همچنان باید تحت نظارت مصر و پیگیری کشورهای عربی و اسلامی در جریان باشد.

انتهای پیام

کد N44923