در ادامه بررسی‌های پرونده فساد،

153 رئیس پلیس و افسر دیگر در ترکیه از سمت‌های خود برکنار شدند

در جدیدترین دور بررسی پرونده فساد اقتصادی گسترده در ترکیه، 78 افسر و رئیس پلیس از اداره بررسی جرائم سازمان یافته در استان‌های کیلیس، زکریا و بولو، 30 افسر از دفتر اطلاعات و پلیس بورسا و 45 تن دیگر از دفتر امنیت عمومی پلیس استانبول از سمت‌هایشان برکنار شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه تودی زمان، 45 تن از افسران پلیس اداره امنیت عمومی و دپارتمان پلیس استانبول در ارتباط با پرونده فساد گسترده در ترکیه از سمت خود برکنار شده‌اند و بسیاری دیگر نیز شغل خود را از دست داده‌ و یا افراد دیگری جایگزین آن‌ها شدند.

محمد امین چاکیسی، رئیس اداره مبارزه با جرائم سازمان یافته و قاچاق دپارتمان پلیس استان کیلیس نیز در ارتباط با همین پرونده از سمتش برکنار شده است.

همچنین ضیاء آیگون، رئیس اداره جرایم سازمان یافته و دپارتمان پلیس استان زکریا نیز از سمت خود بر کنار شده است. همچنین رئیس اداره مذکور در استان بولو نیز در ارتباط با پرونده فساد گسترده اقتصادی ترکیه از سمت خود کنار گذاشته شد.

30 افسر پلیس که 11 تن از آن‌ها از مقام‌های رده بالا هستند، از سمت‌هایشان در واحد اطلاعات دپارتمان پلیس استان بورسا کنار گذاشته شدند.

انتهای پیام

کد N44904