جلالی تشریح کرد:

جزییات نهمین اجلاس روسای مجالس کشورهای اسلامی به میزبانی ایران

سیاسی

یک عضو کمیته اجرایی بین‌المجالس اسلامی با اشاره به برگزاری نهمین اجلاس رییسان مجالس کشورهای اسلامی در بهمن‌ماه گفت که این اجلاس به میزبانی ایران به مدت پنج روز در سالن اجلاس سران برگزار می‌شود.

یک عضو کمیته اجرایی بین‌المجالس اسلامی با اشاره به برگزاری نهمین اجلاس رییسان مجالس کشورهای اسلامی در بهمن‌ماه گفت که این اجلاس به میزبانی ایران به مدت پنج روز در سالن اجلاس سران برگزار می‌شود.

کاظم جلالی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: اجلاس رییسان مجالس کشورهای اسلامی سالی یک بار تشکیل می‌شود. امسال هم جمهوری اسلامی میزبان این اجلاس خواهد. البته نوبت کشورهای آفریقایی بود و قرار بود این اجلاس در کشور بورکینافاسو برگزار شود اما چون آنها از میزبانی انصراف دادند، جمهوری اسلامی ایران برای برگزاری اجلاس اعلام آمادگی کرد و این مورد پذیرش کشورها و همچنین دبیرخانه بین‌المجالس اسلامی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه این اجلاس از 25 بهمن‌ماه سال جاری در سالن اجلاس سران به مدت پنج روز برگزار می‌شود، افزود: این اجلاس در چند سطح خواهد بود. یک روز کمیته اجرایی بین‌المجالس اسلامی، دو روز کمیته‌های تخصصی و دو روز اجلاس روسای مجالس کشورهای اسلامی برگزار می‌شود.

عضو کمیته اجرایی بین‌المجالس اسلامی با اشاره به تشکیل ستاد و دبیرخانه‌ای برای برگزاری این اجلاس یادآور شد: دعوتنامه‌ها برای روسای مجالس کشورهای اسلامی ارسال شده و ما امیدواریم با مشارکت خوب کشورهای اسلامی و روسای مجالس اسلامی این اجلاس بتواند به نحو شایسته‌ای در تهران برگزار شود.

جلالی با اشاره به بروز مشکلاتی در دنیای اسلام، خاطرنشان کرد: طبعا اجلاس روسای مجالس کشورهای اسلامی و همفکری و مشاوره آنها می‌تواند نقش مهم و موثری در روند حل این مشکلات داشته باشد.

وی اضافه کرد: در حال حاضر دعوتنامه‌ها توسط سفرای ایران در کشورهای اسلامی ارائه و تماس‌هایی هم از طریق پارلمان گرفته می‌شود. در 40، 50 روزی که تا زمان برگزاری اجلاس فرصت است، روشن خواهد شد که کدام کشورها و چه شخصیت‌هایی در این اجلاس حضور می‌یابند.

رییس فراکسیون رهروان ولایت مجلس درباره احتمال سخنرانی مقام معظم رهبری در اجلاس روسای مجالس کشورهای اسلامی نیز گفت: مقام معظم رهبری یا در این اجلاس سخنرانی می‌کنند یا روسای مجالس کشورهای اسلامی به دیدار ایشان خواهند رفت اما در هرحال حتما این اجلاس از بیانات ایشان استفاده خواهد کرد.

انتهای پیام

کد N44891