با حضور رییس جمهوری؛

نخستین اجلاس استانداران دولت تدبیر و امید آغاز شد

دولت,وزارت کشور,اجلاس استانداران

تهران- ایرنا- نخستین اجلاس استانداران دولت تدبیر و امید دقایقی پیش با حضور حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهوری و عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در سالن پیامبر اعظم(ص) وزارت کشور آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، این اجلاس با هدف تبیین اهداف و دیدگاه های دولت، تشریح برنامه ها و همچنین بررسی و تبادل نظر میان مسوولان کشور و استانداران برگزار شده است و تا فردا (چهارشنبه) ادامه خواهد داشت.

محمد باقر نوبخت معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری و علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی قرار است در نوبت صبح این اجلاس سخنرانی کنند.

محمد نهاوندیان رییس دفتر رییس جمهوری نیز در این اجلاس حضور دارد.

به گفته وزیر کشور در این اجلاس دو روزه از روسای قوای مقننه و قضاییه دعوت شده است تا دیدگاه های خود را در جمع استانداران مطرح کنند.

رحمانی فضلی همچنین با بیان این که با توجه به اهمیت این اجلاس از وزیران نیز برای شرکت در آن دعوت شده است، اظهار داشت: وزیران اقتصاد، راه و شهرسازی، نیرو، جهادکشاورزی، معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری و همچنین معصومه ابتکار رییس سازمان حفاظت محیط زیست از جمله اعضای هیات دولت هستند که به این اجلاس دعوت شده اند.

وی اظهارامیدواری کرد که در جمع بندی این جلسه، مجموع سیاست های اجرایی منبعث از دیدگاه های هر سه قوه و هیات وزیران برای استانداران راهگشا باشد و بتوانند در مناطق خود به نحو احسن مدیریت کنند.

حسینعلی امیری قائم مقام وزیر کشور نیز درباره این نشست به خبرنگار سیاسی ایرنا گفت: هدف از برگزاری این نشست آشنایی استانداران با سیاست های کلی دولت تدبیر و امید و برنامه های توسعه ای وزارت کشور در استان ها است.

وی اظهارداشت: در این نشست توقعات دولت از استانداران مطرح می شود و استانداران نیز مسایل و مشکلاتی را که طی سه ماه گذشته در استان خود مشاهده کرده اند، مطرح می کنند تا وزارت کشور نیز برای حل آنها برنامه ریزی کند.

تاکنون از 31 استان کشور، استانداران 30 استان با تایید هیات دولت منصوب شده اند و تنها استانداران خراسان رضوی باقی مانده است که با انتصاب این استاندار پرونده انتخاب استانداران در دولت یازدهم بسته می شود.

سیام(3)9254**1336
کد N44670