تجمع یمنی های مقیم نیویورک در مقابل سازمان ملل

یمن,جنوبی

نیویورک، ایرنا - گروهی از یمنی های مقیم نیویورک در اعتراض به قتل شماری از مخالفان سیاسی به دست نیروهای دولتی در آن کشور با تجمع در مقابل سازمان ملل خواستار آزادی زندایان سیاسی و اعطای استقلال به ساکنان یمن جنوبی شدند.

به گزارش خبرنگار ایرنا از مقر اصلی سازمان ملل این عده که شمار آنها به حدود 50 نفر می رسید، از مقام های سازمان ملل خواستند مسئله استقلال یمن جنوبی را در دستور کار قرار دهند.

این عده همچنین خواستار آزادی فوری زندانیان سیاسی در یمن شدند.

در دسامبر سال گذشته قتل سید بن هبریش رهبر یکی از قبائل جنوب یمن و چند نفر از محافظ وی باعث گسترش ناآرامی ها در یمن شد.

روز یکشبنه گذشته نیز یکی دیگراز افراد قبیله ای یمن جنوبی بدست نیروهای مسلح دولتی در یک ایستگاه بازرسی بر این ناآرامی ها دامن زد و و موجب شد تا ساکنان استان حضر الموت در جنوب شرقی یمن بتلافی این قتل یکی از لوله های نفتی درخلیج عدن را آتش زدند.

به گفته مسئولان دولتی به آتش کشیدن لوله های نفتی در فاصله دو سال اخیر بیش از هشت میلیارد دلار به درآمدهای نفتی این کشور خسارت وارد کرده است.

یمن جنوبی پیش از الحاق به دولت مرکزی یمن یک منطقه خود مختار بشمار می آمد که بدنبال یک دوره چهار ساله جنگ های خونبار داخلی در سال 1990 به تصرف دولت مرکزی یمن در آمد.

صبح امروز (دوشنبه به وقت محلی ) گروهی از شهروندان یمن جنوبی مقیم آمریکا با اجتماع در مقابل مقر سازمان ملل در نیویورک و دادن شعار هایی خواستار مداخله سازمان ملل برای توقف کشتار مخالفان، آزادی زندانیان سیاسی و استقلال یمن جنوبی شدند.

در این تجمع معترضین با دردست گرفتن تصاویری از کشته شدگان درگیری های اخیر در این منطقه فریاد می زدند مرگ بر دژخیمان، زندانیان سیاسی را آزاد کنید، قتل عام بی گناهان را متوقف کنید ، یمن جنوبی را آزاد کنید.

اروپام 2253 **1908
کد N44575