یک زن آمریکایی به مجرم همکاری با القاعده به 10 سال زندان محکوم شد

قتل,القاعده

نیویورک، معاون دادستانی فیلادلفیا اعلام کرد زنی 50 ساله به نام کالین لاروز و با اسم مستعار فاطمه لاروز به مجرم همکاری با نیروهای القاعده و تلاش برای قتل یک نقاش سوئدی به 10 سال زندان محکوم شد.

به گزارش ایرنا ˈجنیفر ویلیامزˈ در گفت وگو با خبرنگاران اظهار داشت کالین لاروز در سال 2009 به اتهام همکاری با القاعده دستگیر و زندانی شد.

وی افزود : یکی دیگر از موارد اتهامی این زن آمریکایی تلاش برای قتل یک نقاس سوئدی به دلیل اهانت وی به ساحت پیامبر اسلام حضرت محمد (ص) می باشد.

معاون دادستانی فیلادلفیا اظهار داشت حکم اولیه کالین لاروز حبس ابد بود اما به دلیل همکاری وی با نیروهای امنیتی آمریکا برای شناسایی برخی از اعضای القاعده مشمول تخفیف در مجازات شد و مدت محکومیتش به 10 سال تقلیل یافت .

مارک ویلسون وکیل مدافع لاروز درباره ایده موکلش برای قتل نفش سوئدی گفت : این مسئله در حد خیال پروری بوده و به مرحله عمل نرسیده است.

وی افزود : موکل من تاکنون اسلحه به دست نگرفته است.

ویلسون یاد آور شد کالین لاروز 4 سال از دوره محکومیت خود را گذارنده است و شش سال دیگر از زندان آزاد خواهد شد.

روزنامه گاردین ماه نوامبر سال گذشته در رابطه با بازداشت این زن نوشته بود که اسناد فاش شده از سوی ادوارد اسنودن نشان می دهد که مامورین اف بی ای از طریق شنود تماس های اینترنتی کالین لاروز به رابطه وی با القاعده و توطئه قتل نقاش سوئدی پی برده بودند.

اروپام **2253 **1908
کد N44556