برای بررسی علت مرگ تروریست تبعه سعودی

هیاتی از وزارت خارجه و دادگستری ایران به زودی عازم لبنان می شود

امیر عبداللهیان,سوریه

تهران- ایرنا- معاون عربی - آفریقایی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: یک هیات قضایی - تحقیقاتی از طرف وزارتخانه های امور خارجه و دادگستری ایران برای کالبد شکافی جسد ماجد الماجد و بررسی دقیق تر ابعاد این مساله به زودی عازم بیروت می شود.

به گزارش ایرنا، «حسین امیر عبداللهیان» شامگاه دوشنبه این مطلب را در حاشیه مراسم یادبود همسر صلاح زواوی سفیر فلسطین در مسجد نور تهران عنوان کرد.

وی در ادامه در پاسخ به سوال ایرنا در خصوص سفر امشب قائم مقام وزیر امور خارجه سوریه به تهران، گفت که سفر فیصل المقداد با هدف رایزنی در خصوص تحولات سوریه و گفت و گو درباره نشست ژنو2 انجام می شود.

امیر عبداللهیان در واکنش به اظهارات روز گذشته جان کری وزیر امور خارجه آمریکا که گفته بود ایران می تواند حضور غیر رسمی در حاشیه نشست ژنو 2 داشته باشد، تاکید کرد: نشست ژنو2 بدون حضور طرف های موثر، صرفا یک شوی تلویزیونی خواهد بود و نه بیشتر.** دیپلمات ایرانی در یمن سالم است

معاون عربی آفریقایی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران همچنین درباره آخرین وضعیت دیپلمات ربوده شده ایرانی در یمن، گفت: این دیپلمات سالم است و یک هیات ایرانی در یمن در حال گفت و گو و پیگیری موضوع است.

سیام(3)1723/1429**1535
کد N44427