همکاری‌های امنیتی آمریکا و روسیه

وزیر سابق امنیت کشور آمریکا گفت: واشنگتن و روسیه برای تامین امنیت بازی‌های المپیک زمستانی سوچی با یکدیگر همکاری می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری یونایتدپرس، بازی‌های المپیک زمستانی سوچی از شش فوریه سال جاری میلادی (17 بهمن) در سواحل دریای سیاه آغاز می‌شوند.

جانت ناپولیتانو، وزیر سابق امنیت کشور آمریکا به شبکه خبری ان بی سی گفت: همیشه برقراری امنیت در این بازی‌ها مساله مورد مطرح است. می‌دانم که وزارت امور خارجه آمریکا از بخش‌های امنیتی خود و اداره آگاهی فدرال (اف بی آی) نیروهای امنیتی را به روسیه اعزام خواهد کرد و فکر می‌کنم که می‌توانیم به آنها در این زمینه اطمینان کنیم. ما به دنبال همکاری با کمیته بین‌المللی المپیک، کشور میزبان و دیگر کشورهایی هستیم که به مظنور تامین امنیت بازی‌های المپیک سوچی به آنجا می‌آیند.

در همین حال، ناپولیتانو همچنین اعطای عفو به ادوارد اسنودن، مقاطعه‌کار سابق و افشاگر آژانس امنیت آمریکا را که در حال حاضر در روسیه مستقر است، رد کرد.

وی گفت: اسنودن به امنیت کشور خدشه وارد کرده و اقدامات آن نقض قانون است. فکر می‌کنم اسنودن مرتکب جنایت شده و تاثیرات آن را هم در حال حاضر و هم در آینده می‌بینیم.

ناپولیتانو رهبر هیات دولت آمریکا در مراسم افتتاح بازی‌های المپیک زمستانی و رئیس دانشگاه کالیفرنیا است.

انتهای پیام

کد N43401