حملات تروریستی در شمال غرب پاکستان دو کشته برجای گذاشت

پاکستان,تروریستی,مدرسه

اسلام آباد - ایرنا - مقام های پلیس پاکستان روزدوشنبه گزارش دادند: بر اثر حمله انتحاری در منطقه ˈهنگوˈ از توابع ایالت خیبرپختونخوا و تیراندازی مهاجمان ناشناس به سوی نیروهای پلیس در شهر ˈپیشاورˈ مرکز این ایالت؛ دو نفر از جمله یک افسر پلیس کشته شدند.

ˈافتخار احمدˈ رییس پلیس شهر هنگو در گفت وگو با خبرنگاران گفت: یک بمبگذار انتحاری امروز جلیقه انفجاری خود را در محوطه بیرونی مدرسه راهنمایی پسرانه در محله شیعه نشین این شهر منفجر کرد.

وی افزود: یک دانش آموز 14 ساله که از ورود عامل انتحاری به داخل مدرسه جلوگیری کرده بود؛ در این حمله تروریستی جان خود را از دست داد.

به نقل از رسانه های پاکستانی؛ گروه تروریستی و افراطی ˈلشکر جهنگویˈ مسوولیت حمله تروریستی امروز در شهر هنگو را به عهده گرفته است.

لشکر جهنگوی بارها علیه شیعیان و شهروندان در مناطق مختلف پاکستان عملیات تروریستی انجام داده است.

براساس این گزارش؛ مقام های پلیس پاکستان افزودند: براثر تیراندازی مهاجمان ناشناس به سوی نیروهای پلیس در شهر پیشاور مرکز ایالت خیبرپختونخوا در شمال غرب این کشور؛ یک افسر پلیس کشته و یک نفر دیگر نیز زخمی شد.

مقام های پلیس ایالت خیبرپختونخوای پاکستان افزودند: شبه نظامیان تروریست روز دوشنبه بمبی را در مدرسه دخترانه شهر ˈبنوˈ از توابع این ایالت منفجر کردند.

این مقام ها گفتند: به دلیل تعطیل بودن این مدرسه، هیچ آسیبی به دانش آموزان و کادر مدرسه وارد نشد.

تا کنون هیچ گروهی مسوولیت این انفجار را بر عهده نگرفته اما مسوولان محلی، شبه نظامیان طالبان را برای چنین اقداماتی سرزنش می کنند.

گروه طالبان محلی در اعتراض به دولت و نیروهای امنیتی پاکستان، مراکز آموزشی و مدارس را در شمال غربی پاکستان هدف قرار داده است.

آساق ** 1095**5981
کد N43311