خودورکوفسکی وعده مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی در روسیه را داد

میخائیل خودورکوفسکی میلیاردر نفتی سابق روسیه که ماه گذشته میلادی توسط مقامات این کشور مورد عفو قرار گرفت و از زندان آزاد شد، در اظهاراتی تاکید کرد که از اقامتگاه جدید خود در کشور سوئیس به مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی در روسیه ادامه خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) به نقل از خبرگزاری فرانسه، "میخائیل خودورکوفسکی"، غول نفتی سابق روسیه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی دولتی سوئیس از محل قطاری که وی را از شهر برلین به شهر بازل منتقل می‌کرد، گفت: نمی‌توانید هنگامی که می‌دانید در زندان‌های روسیه زندانیان سیاسی در حال پوسیدن هستند، آرامش ذهنی داشته باشید.

یک سخنگوی خودورکوفسکی اظهار کرد که وی به همراه همسرش به سوئیس سفر کرده تا بتواند فرزندانش را به مدرسه بفرستد.

این سخنگو به خبرگزاری فرانسه گفت که وی در سوئیس است و در این کشور فرزندان وی می‌توانند به مدرسه بروند اما اینکه خودورکوفسکی به چه شهری برای اقامت رفته را فاش نساخت.

تلویزیون سوئیس گزارش داد که خودورکوفسکی به همراه همسرش و فرزندانش به ایستگاه قطار شهر بازل وارد شده است.

خودورکوفسکی از زمان آزادی از زندان در آلمان اقامت داشت اما سوئیس چندی پیش اعلام کرد که به وی روادید سه ماهه خواهد داد.

خودورکوفسکی در ادامه مصاحبه خود گفت: پسران من در سوئیس می‌توانند به مدرسه بروند و به زودی کلاس‌های آن‌ها آغاز خواهد شد.

سخنگوی خودورکوفسکی در بیانیه‌ای گفت که وی از بابت اینکه سوئیس دومین کشوری است که می‌تواند در آن هوای آزادی را نفس بکشد، بسیار خرسند است.

این بیانیه افزود، خودورکوفسکی و خانواده‌اش از سوئیس بابت ایجاد این فرصت تشکر می‌کنند و قدردان زمان و فضایی که برای این موقعیت ویژه در اختیار آن‌ها قرار داده شده هستند.

این بیانیه تاکید کرد که خودورکوفسکی هنوز تصمیمی درباره اقامتگاه دایمی خود در سوئیس یا مکان دیگر نگرفته است.

انتهای پیام

کد N43109