صدور روادید دانشجویی در مالزی تغییر کرد

روادید دانشجویی,مالزی,تغییر

کوالالامپور – ایرنا – صدور روادید دانشجویان بین المللی در مالزی از اول سال جاری میلادی (11 دی) تغییر کرد.

به گزارش نهادهای دانشجویی در مالزی، همه دانشجویان بین المللی موظف هستند قبل از ورود به این کشور برای اخذ روادید با مرجع (وی.دی.آر) اقدام کنند.

وی.دی.آر به روادیدی گفته می شود که توسط سفارتخانه یا کنسولگری های مالزی در سراسر دنیا به شهروندان غیرمالزیایی داده می شود تا بعد از تایید شدن توسط اداره مهاجرت مالزی بدون مشکل به این کشور وارد شوند.

دانشجو باید برای دریافت این نوع روادید، پس از دریافت پذیرش دانشگاه و تایید آن ظرف مدت سه ماه از تاریخ صدور فرم، با مراجعه به نزدیکترین سفارتخانه یا کنسولگری مالزی برای دریافت روادید یک طرفه اقدام کند.

این گروه از متقاضیان دریافت روادید یک طرفه باید در مدت سه ماه به مالزی وارد شده که هنگام ورود، به وی روادید اجتماعی به مدت 30 تا 90 روز داده می شود.

داوطلب پس از ورود به مالزی در یکی از دانشگاههای این کشور به عنوان دانشجو ثبت نام کرده و انجام فرایندهای آتی بر عهده دانشگاه خواهد بود.

ˈحسن تاجیکˈ رایزن علمی دانشجویان ایرانی در جنوب شرق آسیا از دواطلبان ادامه تحصیل در دانشگاههای مالزی خواست با مراجعه به وبسایت وزارت علوم، موسسات مورد تایید را شناسایی و از این مراکز اقدام به پذیرش کنند تا از مشکلات احتمالی جلوگیری شود.

طبق قوانین پیشین، صدور روادید دانشجویی پس از ورود دانشجو به مالزی صورت می گرفت و نیازی به دریافت روادید یک طرف از کشور محل زندگی نبود.

صدور رواید دانشجویی در سالهای اخیر به یکی از معضلات اصلی دانشجویان بین المللی تبدیل شده بود که صدور آن تا چندین ماه به طول می انجامید.

مالزی که در حال حاضر میزبان بیش از 90 هزار دانشجوی خارجی است، تصمیم دارد این رقم را تا سال 2020 به 200 هزار نفر افزایش دهد.

بر اساس آخرین آمار حدود 15 هزار دانشجوی ایرانی در مالزی مشغول به تحصیل هستند.

آساق**د.م**1577
کد N43008