منتجب نیا: تصمیم گرفتیم تا رفع حصر کروبی، فعالیت‌ اعتماد ملی را رسمی نکنیم

روزنامه وطن امروز گفت وگویی با رسول منتجب‌نیا، قائم‌مقام اعتماد ملی درباره آغاز فعالیت مجدد دفتر این حزب انجام داده است.

* اموال دفتر را بردند و به ما پس ندادند. دفتر ما در شهرک غرب پلمب شد. ما معتقدیم حزب یک تشکل قانونی است. اگر آقای کروبی دبیرکل باشد؛ دلیلی ندارد با حزب برخورد شود. حزب قانونی است.

*به خاطر اینکه فضا را دولت گذشته بسته بود. در دولت گذشته فضا برای فعالیت فراهم نبود. از ناحیه دولت سانسور شدید صورت می‌گرفت و به همین خاطر تصمیم گرفتیم فعالیت نداشته باشیم.

*هنوز تصمیمی برای آغاز فعالیت رسمی نداریم. البته حزب باید به طور طبیعی همیشه فعال باشد. الآن فضا تلطیف شده و چون شناسنامه داریم و قانونی هستیم؛ فعالیت می‌کنیم اما خودمان تصمیم گرفتیم تا رفع حصر دبیرکل، فعالیت‌مان را رسمی نکنیم.

* رفع‌حصر چیز غیرممکنی نیست. آقای روحانی قبل از انتخابات هرجا رفت همین موضوع از او مطالبه شد. همین الآن هم رفع‌حصر جزو مطالبات مهم مردم است.

*رفع‌حصر مطالبه جمعیت زیادی ازاصلاح‌طلب است. 13 میلیون رای موسوی و رأی کروبی هم که اعلام شد 300 هزار رای بود، این مطالبه را دارند.

* بیش از دو سوم مردم همراه اصلاحات هستند و در همین انتخابات اخیر نشان دادند به کاندیدای اصلاحات رای می‌دهند.

*انتخاب آقای روحانی این را نشان داد. درحالی که روحانی تنها کاندیدای اصلاحات بود. هیچ اصولگرایی از او حمایت نکرد. روز اخذ رای آقای روحانی تنها کاندیدای منحصر به فرد اصلاحات بود.

*. بدون تردید. بیش از دو سوم رای روحانی مربوط به اصلاح‌طلب‌ها بود. مردم به روحانی رای دادند یعنی به اصلاحات رای دادند.

*روحانی کاندیدای ما بود. شعارهای او و آرمان‌های او اصلاح‌طلبی بود. الآن هم مورد حمایت اصلاح‌طلب‌هاست و ما اصلاح‌طلب‌ها پشت سر او هستیم.

*انتظارمان از روحانی این است که به وعهده‌هایش عمل کند که البته اخیرا در دانشگاه شهید بهشتی هم گفت که به آنها عمل می‌کند.

*آنهایی که به روحانی رای دادند مطالبات زیادی داشتند. یکی از مطالبات آنها رفع‌حصر بود اما اینکه 03/49 درصد مردم که به روحانی رای ندادند، معتقد نیستند که نباید رفع‌حصر شود، اینطور نیست. چون آنها مخالف آزادی نیستند. مردم طرفدار فضای باز هستند.

*ما هم می‌گوییم باید محاکمه کنند. من همان سال 88 گفتم باید به صورت علنی محاکمه شوند. آن 49 درصد هم همین نظر را دارند. مگر آقای عسگراولادی همین را نگفتند.

*ببینید دیدگاه عقلا و میانه‌روها مشخص است. دیدگاه تندروها هم مشخص است. 80 درصد ملت معتقدند آنها باید آزاد شوند.

* اینهایی که به روحانی رای دادند چون روحانی مطالبه آنها را گفت؛ به او رای دادند و آن 5 کاندیدای دیگر هم نگفتند آقایان موسوی و کروبی را آزاد نمی‌کنیم که مردم به خاطر آن به آنها رای بدهند.

 

/212 27

کد N42926