نظر هیات منصفه درباره روزنامه «بهار»

مطبوعات,هيات منصفه مطبوعات,قانون مطبوعات

هیات منصفه مطبوعات، روزنامه بهار را در شش مورد از هفت مورد اتهامی مجرم دانست.

هیات منصفه مطبوعات، روزنامه بهار را در شش مورد از هفت مورد اتهامی مجرم دانست.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، جلسه رسیدگی به پرونده روزنامه «بهار» و هفته‌نامه «شهروند امروز» صبح یکشنبه - 15 دی ماه - در شعبه 76 دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی سیامک مدیرخراسانی و با حضور هیات منصفه مطبوعات برگزار شد.

نظر هیات منصفه مطبوعات در مورد پرونده هفته‌نامه شهروند امروز که به اتهام توهین و نشر اکاذیب مطرح شده بود، این است که متهم مجرم است و مستحق تخفیف نیست.

همچنین روزنامه بهار در کیفرخواست اول به اتهام اشاعه فحشاء و انتشار تصاویر خلاف عفت عمومی مجرم شناخته نشد. در کیفرخواست دوم روزنامه مذکور به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام مجرم شناخته شد و مستحق تخفیف دانسته نشد.

روزنامه بهار در کیفرخواست سوم به اتهام انتشار مطالب خلاف موازین اسلامی، ایجاد اختلاف مابین اقشار جامعه، اهانت به دین مبین اسلام و مقدسات آن، پخش شایعات و مطالب خلاف واقع و انتشار مطالب علیه اصول قانون اساسی مجرم شناخته شد و مستحق تخفیف دانسته نشد.

سیدعلی اصغر غروی نویسنده مطلب درج شده در روزنامه بهار نیز به اتهام نشر مطالب خلاف موازین اسلامی، پخش شایعات و مطالب خلاف واقع و انتشار مطالب خلاف اصول قانون اساسی از سوی هیات منصفه مطبوعات مجرم شناخته شد و مستحق تخفیف دانسته نشد.

انتهای پیام

کد N42908