پادشاه اردن توسعه‌ شهرک‌سازی‌های اسرائیل و یهودی سازی قدس را محکوم کرد

سیاسی

پادشاه اردن اقدامات رژیم صهیونیستی را برای توسعه شهرک‌سازی در بیت‌المقدس و تلاش‌های این رژیم برای یهودی‌سازی این شهر تاریخی را محکوم کرد.

پادشاه اردن اقدامات رژیم صهیونیستی را برای توسعه شهرک‌سازی در بیت‌المقدس و تلاش‌های این رژیم برای یهودی‌سازی این شهر تاریخی را محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن گفت: اردن اقدامات غیرقانونی اسرائیل علیه فلسطینیان و تلاش‌های تل‌آویو برای یهودی‌سازی شهر بیت‌المقدس را کاملا مردود می‌داند و بر این باور است که اقدامات ظالمانه و غیرقانونی اسرائیل بی‌ثباتی و ناامنی را در منطقه در پی خواهد داشت.

وی در ادامه بر ضرورت وحدت و یکپارچگی برای مقابله با اقدامات غیرقابل‌قبول رژیم صهیونیستی و نیز حفظ هویت تاریخی شهر بیت‌المقدس و پشتیبانی از حقوق فلسطینیان این شهر تأکید کرد.

پادشاه اردن خاطرنشان کرد که کشورش به تلاش‌های خود برای حفاظت از مکان‌های مقدس در شهر بیت‌المقدس، جلوگیری از اقدامات رژیم صهیونیستی برای تغییر هویت تاریخی و بافت جغرافیایی و جمیعتی این شهر و نیز حفظ هویت اسلامی شهر بیت‌القمدس ادامه می‌دهد.

بر اساس معاهده صلح که در سال 1994 میان رژیم صهیونیستی و اردن به امضا رسید، مسئولیت مراقبت از اماکن مقدس مسلمانان در شهر بیت‌المقدس از جمله مسجد الاقصی به

اردن واگذار شده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، ملک عبدالله دوم همچنین با جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا که در چارچوب سفر دوره‌ای خود به منطقه خاورمیانه وارد اردن شده است، دیدارکرد.

وی در این دیدار بر حمایت کشورش از تلاش‌های واشنگتن برای تحقق صلح بین فلسطینیان و اسرائیل براساس راه حل تشکیل دو کشور طبق مرزهای سال 1967 که منافع فلسطینیان در آن در نظر گرفته شود، تأکید کرد.

انتهای پیام

کد N42872