اردوغان: با محاکمه مجدد نظامیان متهم به کودتا مشکلی نداریم

سیاسی

نخست‌وزیر ترکیه از تمایل کشورش برای محاکمه مجدد برخی از افسران ارتش که به تلاش برای براندازی حکومت متهم شده‌اند، خبر داد.

نخست‌وزیر ترکیه از تمایل کشورش برای محاکمه مجدد برخی از افسران ارتش که به تلاش برای براندازی حکومت متهم شده‌اند، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، رجب طیب اردوغان، نخست‌وزیر ترکیه پیش از آغاز سفرش به چند کشور آسیایی، در فرودگاه استانبول در جمع خبرنگاران گفت: دولت ترکیه با محاکمه مجدد این افراد مشکلی ندارد.

وی به شرایط و اصول اجرایی فرآیند حقوقی برای محاکمه مجدد افسران ارتش اشاره‌ای نکرد ولی گفت که وزارت دادگستری در حال کار بر روی این پرونده است.

نخست‌وزیر ترکیه ضمن اعلام این که برای انجام محاکمه‌های مجدد، باید پایه و اساس حقوقی ویژه‌ای تدوین شود، ابراز امیدواری کرد، مخالفان در پارلمان نیز با محاکمه مجدد این افراد مخالفتی نداشته باشند.

پس از روی کار آمدن دولت رجب طیب اردوغان در سال 2002، صدها تن با اتهامات دسیسه برای سرنگونی دولت روبرو شده و محبوس شده‌اند که از آن جمله می‌توان به رئیس سابق ارتش ترکیه و دیگر فرماندهان ارشد ارتش اشاره کرد.

به گفته رئیس کانون وکلای دادگستری ترکیه،‌ دولت این کشور در نظر دارد تا برای صدها افسر نظامی و دیگر اشخاصی که به توطئه برای سرنگونی دولت محکوم شده بودند دوباره دادگاه تشکیل دهد.

انتهای پیام

کد N42857