رضایی در پاسخ به ایلنا:| 134378

بودجه 93 مقاومتی است

سیاست داخلی

لایحه بودجه در چارچوب احتیاط و براساس وضعیت فعلی کشور نوشته شده است/همترین اولویت دولت این است که مذاکرات هسته‌ای وارد مرحله سختی شده است و باید دوستان مراقبت و پیگیری بیشتری داشته باشند.

دبیر‌مجمع تشخیص مصلحت نظام تاكید كرد: بودجه سال آتی یک بودجه مقاومتی است که انتظار می‌رود دولت با شروع اقتصاد مقاومتی بتواند جهشی در تولید ملی و اشتغال ایجادکند0

به گزارش خبرنگارایلنا، محسن رضایی درحاشیه دومین همایش نقش پژوهش در قانون‌گذاری در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سئوال که آیا دولت از شما درخواست کمک کرده است،گفتت: من وظیفه خود می‌دانم که چه دولت درخواست همکاری داشته باشد یا نداشته باشد به دولت کمک کنم، چرا که کمک به دولت و مجلس کمک به ملت ایران است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: بحث انتخابات پایان یافته و باید همه افراد با دولت همکاری کنند،اما کسی از من تاکنون کمک نخواسته و‌لی من به آنها کمک خواهم کرد.

رضایی درپاسخ به این سئوال که مهمترین اولویت کاری دولت را چه می‌دانید،اظهار داشت: مهمترین اولویت دولت این است که مذاکرات هسته‌ای وارد مرحله سختی شده است و باید دوستان مراقبت و پیگیری بیشتری داشته باشند،لذا این مراقبت و استفاده از نظرات کارشناسان برای پیشبرد این پروژه ملی مهم است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به سئوال خبرنگار ایلنا در خصوص لایحه بودجه 93 تصریح کرد: بودجه سال آتی یک بودجه مقاومتی است که انتظار می‌رود دولت با شروع اقتصاد مقاومتی بتواند جهشی در تولید ملی و اشتغال ایجادکند0

وی ادامه داد: این لایحه بودجه در چارچوب احتیاط و براساس وضعیت فعلی کشور نوشته شده است، امیدواریم کارشناسان دولت به طرحهای بهتری در جهش تولید ملی و اشتغال توجه کنند و دولت پس از استقرار کامل و جاافتادن بتواند وارد این مرحله شود.

رضایی در پاسخ به سئوال دیگر خبرنگارایلنا،در خصوص اینکه آیا دولت توانسته است در جهت حل مشکلات اقتصادی گام بردارد،گفت: باید به آینده کشور خوش بین بود،اقتصاد تحول بیشتری می طلبد و دولت باید ابتکارات جدیدتری در شرایط تحریم پیشه کند.

وی در خصوص اجرایی شدن فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها اظهار‌داشت: باید از تجارب گذشته استفاده کرد،این نوع پرداخت پول موجب افزایش نقدینگی می‌شود و شیرینی اول خود را نیز از دست داده است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: معتقدم باید به مردم پول نقد داد،اما پول نقدی که موجب اشتغال و تولید ثروت شود، این پول یکبار مصرف است و باعث افزایش تورم می‌شود.

رضایی درپایان در خصوص بحث کاندیداتوری اش در انتخابات مجلس گفت: جای بحث‌های سیاسی در اینجا نیست.

کد N42808