پاپ عازم سرزمین مقدس می شود

پاپ,سرزمین مقدس,ایتالیا

رم - ایرنا- پاپ فرانسیس رهبر مذهبی کاتولیک ها در موعظه های روز یکشنبه در مقابل هزاران مسیحی اعلام سفر به سرزمین مقدس کرد.

به گزارش ایرنا، 50 سال پس از نخستین سفر یک پاپ به سرزمین های مقدس، رهبر مذهبی کاتولیک ها اعلام کرد که برای زیارت و دعا برای سفری 3 روزه عازم بیت المقدس می شود.

پاپ پس از موعظه های روز یکشنبه اظهار داشت که از روز 24 تا 26 ماه مه آینده (سوم تا پنجم خرداد ماه 1393) عازم سرزمین های مقدس شده و به عمان بیت الحم و بیت المقدس سفر می کند.

پاپ فرانسیس در این سفر با نمایندگان تمام کلیسای های بیت المقدس از جمله پاتریارک بارتولومئو دیدار و با یکدیگر در مراسم مذهبی شرکت می کنند.

فرانسیس چهارمین پاپ کلیسای کاتولیک محسوب می شود که به سرزمین های مقدس سفر می کند. پیش از وی پاپ پل ششم (1964)، ژان پل دوم (2000) و بندیکت شانزدهم (2009) به سرزمین های مقدس سفر کردند.

پاپ پیش از این به مناسبت روز جوانان در مرداد ماه گذشته به برزیل سفر کرده بود.

محمود عباس رییس تشکیلات خودگردان فلسطین در مهرماه گذشته از پاپ فرانسیس برای سفر به فلسطین اشغالی دعوت کرد.

عباس در سفری به ایتالیا پس از دیدار با رهبر مذهبی کاتولیک ها در واتیکان در جمع خبرنگاران و با حضور ˈ دومنیک مامبرتی ˈ وزیر خارجه واتیکان اعلام کرد که از پاپ برای سفر به فلسطین اشغالی دعوت کرده است.

ˈفدریکو لومباردیˈ سخنگوی واتیکان نیز در ماه های اخیر بدون تعیین تاریخی مشخص از تمایل پاپ برای سفر به سرزمین مقدس در سال 2014 خبر داده بود.

ˈخورخه ماریو برگوگلیوˈ 76 ساله دویست و شصت و ششمین پاپ کلیسای کاتولیک است که پس از استعفای پاپ بندیکت شانزدهم از سوی شورای کاردینال ها در واتیکان روز 13 مارس 2013 انتخاب شد.

اروپام ** 2171 **1514
کد N42513