هشدار امنیتی آمریکا به اتباع خود در لبنان

سفارت آمریکا,لبنان,هشدار

تهران - ایرنا - سفارت آمریکا در بیروت روز یکشنبه با صدور پیامی به شهروندان آمریکایی در لبنان هشدار دادکه از حضور اماکن عمومی خودداری کنند، زیرا احتمال حملات تروریستی به این اهداف وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس از بیروت، هشدار امنیتی آمریکا به شهروندان خود در لبنان در پی موج جدید بمب گذاری و تیراندازی در بیروت و دیگر شهرهای لبنان صادر شد.

همچنین به گزارش پایگاه اینترنتی روزنامه لبنانی ˈدیلی استارˈ، در بیانیه ای که روی وب سایت سفارت آمریکا در بیروت قرار گرفت، آمده است: دولت آمریکا جدا از شهروندان آمریکایی در لبنان می خواهد بسیار محتاط باشند و از حضور در هتل ها و مراکز فروش و همچنین شرکت در گردهمایی های اجتماعی یا عمومی خودداری کنند، زیرا این اماکن احتمالا اهدافی برای حملات تروریستی دست کم در آینده ای نزدیک خواهد بود.

در این بیانیه همچنین از تمامی شهروندان آمریکایی خواسته شده است به دلیل نگرانی های امنیتی از سفر به لبنان منصرف شوند.

بیانیه سفارت آمریکا در بیروت حاکی است: اتباع آمریکا که در لبنان زندگی یا کار می کنند باید متوجه باشند که خطر ماندن در این کشور را می پذیرند و این خطرات را باید به دقت مورد ملاحظه قرار دهند.

لبنان به تازگی شاهد موجی از حملات خشونت بار بوده که با جنگ داخلی در سوریه مرتبط است. تازه ترین این حملات روز پنجشنبه در حومه جنوبی بیروت روی داد که بر اثر آن 4 نفر کشته و بیش از 70 تن زخمی شدند. گروه ˈداعشˈ که وابسته القاعده است، مسوولیت این حمله تروریستی را به عهده گرفت.

مترجمام**9109 **1010
کد N42438