نواز شریف: دادگاه سرنوشت مشرف را مشخص می‌کند/شاکیان اصلی؛ دولت و قانون اساسی

نخست‌وزیر پاکستان در اظهاراتی گفت که پرونده پرویز مشرف یک شکایت فردی نیست بلکه شاکیان اصلی این پرونده دولت و قانون اساسی پاکستان هستند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری هند، "نواز شریف"، نخست‌وزیر پاکستان تصریح کرد: از آنجا که پرونده پرویز مشرف، رئیس‌جمهوری این کشور در دست رسیدگی قرار دارد، هرگونه اظهارنظری از جانب من ممکن است ناجوانمردانه باشد.

وی افزود: با این وجود می‌گویم که شاکیان واقعی این پرونده دولت و قانون اساسی پاکستان هستند.

نواز شریف همچنین تاکید کرد: این به عهده دادگاه است که تصمیم بگیرد آیا در تاریخ سه نوامبر 2007 به دولت پاکستان توهین شده یا خیر. دادگاه همچنین باید تصمیم بگیرد که لغو قانون اساسی مجازاتی براساس محدوده بند 6 قانون اساسی خواهد داشت یا خیر.

نخست‌وزیر پاکستان تاکید کرد: در این مقطع حساس تاریخ ما باید مشخص کنیم که آیا یک کشور دموکراتیک متمدن هستیم که قانون اساسی، نظام قضایی و دیگر قوانین خاص خود را داریم یا خیر.

وی افزود: اگر هر شهروندی در مقابل قانون برابر است باید به دادگاه پاسخگو باشد. بنابراین این به عهده دادگاه است که مشخص کند آیا وی گناهکار است یا خیر.

نواز شریف همچنین اظهار کرد، دادگاه باید مشخص کند آیا اقدام پرویز مشرف در اعلام وضعیت اضطراری معادل خیانت به کشور است یا خیر.

منابع خبری همچنین اعلام کردند که گزارش مربوط به آزمایشات پزشکی پرویز مشرف برای کارشناسانی در انگلیس به منظور بررسی و اعلام نظر فرستاده شده است.

وکلای پرویز مشرف اعلام کردند که تصمیم برای فرستادن وی به انگلیس برای معالجه براساس نظر پزشکان گرفته شده و دادگاه‌ها باید از آن تبعیت کنند.

انتهای پیام

کد N41802