مراسم بزرگداشت شهدای هسته ای برگزار شد

انرژی اتمی,شهدای هسته ای

تهران- ایرنا- مراسم بزرگداشت سومین سالگرد شهادت شهید مصطفی احمدی روشن و رضا قشقاوی از شهدای هسته ای و چهلمین روز آرام گرفتن شهدای گمنام در سازمان انرژی اتمی امروز (یکشنبه ) در این سازمان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، در این مراسم «علی اکبر صالحی» رییس انرژی اتمی،

«علی اصغر سلطانیه» نماینده پیشین ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی، جمعی از کارشناسان سازمان، نمایندگان مجلس عضو کمیته هسته ای مجلس، نمایندگانی از ادارات و وزارتخانه های کشور و همچنین جمعی از خانواده های شهیدان هسته ای حضور داشتند.

«حجت الاسلام مصطفی جان نثاری» دراین مراسم عنوان کرد: شهدای دانشمند و دانشمندان هسته ای در راه عزت ،افتخار و سربلندی ایران اسلامی و پیشرفت کشورشان جان خود را فدا کردند.

وی با بیان اینکه انسان های والا از صدر اسلام تا امروز وجود داشته اند،گفت: امام راحل، رهبر انقلاب اسلامی و اندیشه های ارزشمند آنها به تربیت شخصیت های فوق العاده و بلند همت منجر شده است.

حجت الاسلام جان نثاری اضافه کرد:شهادت مزد والا همت این افراد است،قیمت و ارزش هر کسی را باید نسبت به مطلوباتشان سنجید.

سخنران این مراسم عنوان کرد:انسان های ارزشی خود را به مطلوبات مادی و سطح پایین نمی فروشند و ارزش خود را با پول و منصب تعیین نمی کنند.

جان نثاری تاکید کرد: دشمنان دانشمندان هسته ای ما را تنها به جرم اینکه دانش داشتند و در خدمت عزت و اقتدار کشور حرکت می کردند، به شهادت رساندند و تلاش کردند به این نحو پیشرفت علمی را متوقف کنند.

به گفته وی،خون شهیدان حیات بخش و عزت آفرین است،چرا که این شهدا شجره طیبه را پرثمرتر کرد.

همچنین در حاشیه این مراسم از نماد سیدالشهدا که امید منشادی فرزند اولین شهید سازمان انرژی اتمی پرویز منشادی آن را طراحی و ساخته بود، پرده برداری شد.

سیام**9173**9157**1535
کد N41801