تامینی در نطق میان دستور:

اکثر فرصت‌ها در گیلان به چالش تبدیل شده است

مجلس

اکثر فرصت‌ها و نعمت‌ها در گیلان برای ساکنین این منطقه به چالش تبدیل شده است /بارندگی و آب زیادی که باید به درستی مدیریت شود متاسفانه تبدیل به سیل می‌شود و برای ما جز چالش چیز دیگری ندارد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اکثر فرصت‌ها و نعمت‌ها در گیلان برای ساکنین این منطقه به چالش تبدیل شده است، خاطرنشان کرد: بارندگی و آب زیادی که باید به درستی مدیریت شود، متاسفانه تبدیل به سیل می‌شود و برای ما جز چالش چیز دیگری ندارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حسن تامینی امروز -یكشنبه- در نطق میاندستور جلسه علنی مجلس شورای طی سخنانی ضمن مطرح کردن بحث آلودگی هوا در تهران اظهار داشت: بر اساس آمار در طول سال ما تقریباً سیصد و بیست روز با آلودگی و هوای ناسالم مواجه هستیم که مرگ و میر دو هزار و هفتصد نفر به علت آلودگی یکی از عوارض ناشی از آن است.
نماینده مردم رشت بر ضرورت مدیریت آلودگی هوا و آمادگی در برابر حوادث طبیعی همچون زلزله تاکید کرد و گفت: بحثهای دیگری همچون بهداشت و درمان، تجمیع بیمه‌ها و بخش خصوصی و دولتی و ارجاع بیماران به بخش خصوصی یکی دیگر از مواردی است که باید به آن توجه شود.
تامینی خطاب به رئیس جمهور و با اشاره به نشست مردم گیلان با رئیس جمهوری ابراز امیدواری کرد که بحثهای مطرح شده در این نشست قابل پیگیری باشد.
نماینده مردم رشت با بیان اینکه اکثر فرصت‌ها و نعمت‌ها در گیلان برای ساکنین این منطقه به چالش تبدیل شده است،خاطر‌نشان کرد: بارندگی و آب زیادی که باید به درستی مدیریت شود متاسفانه تبدیل به سیل می‌شود و برای ما جز چالش چیز دیگری ندارد.
وی نرخ بیکاری در گیلان را وحشتناک توصیف کرد و تاکید کرد: مشارکت اجتماعی در این شهر واقعا ضعیف است،ضمن اینکه همین سایت نفتی خزر و یا میرزا کوچک که می‌تواند سالانه حدود چند میلیون شغل ایجاد کند بیش از دو سه سال است که بلا تکلیف باقی مانده است.
تامینی در ادامه وجود مافیای برنج و کاهش تولید ابریشم و زیتون و چایی را از جمله مشکلات دیگر مردم گیلان عنوان کرد و گفت: امیدواریم قولهایی که در زمینه رفع مشکلات رکودی در خصوص راه آهن، آزاد راه‌ها و سدها ما داده شده است به زودی محقق شود تا مشکلات این شهر که یکی از قطبهای کشاورزی، گرد شگری و صنایع کشور است مرتفع گردد.

کد N41506