رضایی در نطق پیش از دستور:

تهدید تحریم نفتی را به فرصت تبدیل کنیم

مجلس

حقوق شهروندان پاییتخت نشین و شهر نشین نباید با روستائیان تفاوتی داشته باشد./امروز کشور در بحث اقتصادی و در راستای تحقق حماسه اقتصادی نیازمند تدبیر حکیمانه و شجاعانه است

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: چنانچه در آمدهای نفتی تنها صرف توسعه کشور شود خواهیم توانست تهدید تحریم نفتی را به فرصت تبدیل کنیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد ابراهیم رضایی امروز-یكشنبه- در نطق پیش از دستور مجلس شورای اسلامی طی سخنانی با اشاره به بحث حماسه اقتصادی اظهار داشت: امروز کشور در بحث اقتصادی و در راستای تحقق حماسه اقتصادی نیازمند تدبیر حکیمانه و شجاعانه است و در نتیجه ضروری است که دولت و مجلس دست به دست هم داده و مقدمات حماسه اقتصادی را فراهم کنند.
نماینده مردم خمین با اشاره به شرایط نابسامان نظام مالیاتی کشور،گفت: با توجه به اینکه اکنون جمعیت کثیری از ثروتمندان مالیات پرداخت نمی‌کنند، اما از ضعفا مالیات گرفته می‌شود. ضروری است نظام مالیاتی کشور سازماندهی شود.
وی در ادامه به لزوم بازنگری در هدفمندی یارانه‌ها و همچنین ساماندهی و شفاف سازی عملکرد بانک‌ها در جهت منافع تولید و منافع و مصالح ملی تاکید و خاطرنشان کرد: چنانچه در آمدهای نفتی تنها صرف توسعه کشور شود خواهیم توانست تهدید تحریم نفتی را به فرصت تبدیل کنیم.
رضایی در ادامه خواستار مشخص شدن سهم سرانه هر فرد در بودجه شد و تاکید کرد: حقوق شهروندان پاییتخت نشین و شهر نشین نباید با روستائیان تفاوتی داشته باشد.
وی در پایان نطق خود گفت: از دولت انتظار می‌رود که در سال ۹۳ به بیمه کشاورزان و روستائیان که عمر خود را صرف تولید و خود کفایی کشور کرده‌اند توجه بیشتری شود.
رضایی همچنین بر مدیریت پروژه انتقال به شهرستان خمین نیز تاکید کرد.

کد N41457