توسط سازمان حج و زیارت

خبر انفجار و شهادت زائران ایرانی در عراق تکذیب شد

انفجار تروریستی

سازمان حج و زیارت وقوع انفجار در مسیر حرکت زائران ایرانی در عراق و به شهادت رسیدن جمعی از آن‌ها را تکذیب کرد.ساعاتی پیش، برخی منابع خارجی از وقوع یک انفجار در شهر مقدادیه‌ی عراق و در مسیر حرکت یک اتوبوس حامل زائران ایرانی که از مرز ایران به سمت نجف در حال حرکت بود و همچنین به شهادت رسیدن 10 زائر ایرانی براثر انفجار خودروی بمب‌گذاری‌شده و مجروح شدن 30 نفر دیگر خبر دادند.

اما حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی شهسواری - مدیرکل حوزه‌ی ریاست و مدیر روابط عمومی سازمان حج و زیارت - به استناد پیگیری‌های نماینده‌ی این سازمان در عراق، این خبر را تکذیب کرد و به خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفت: دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت در عراق از طریق منابع اصلی عراقی پیگیر این سانحه بوده، اما تا ساعت 11 صبح امروز (یکشنبه، 15 دی‌ماه) هیچ انفجاری که منجر به شهادت و مجروح شدن‌ زائران شده باشد‌، گزارش نشده است و به‌نظر می‌رسد این خبر کذب باشد.

او افزود: ما این موضوع را از طریق منابع اصلی در عراق پیگیری کردیم. دفتر نمایندگی سازمان حج در عراق از مقامات این کشور در این‌باره سوال کرده و تا ساعت 11 صبح امروز هیچ انفجاری گزارش نشده است.

انتهای پیام
کد N41396