تحولات سوریه/

مهلت یک روزه داعش به ارتش آزاد / درگیری داخلی تروریستها تشدید شد

آفریقا و خاورمیانه

تشکیلات تروریستی موسوم به دولت اسلامی عراق و شام که اختصارا "داعش " خوانده می شود، به همه گروهای مسلح مخالف خود یک فرصت 24 ساعته داده است تا حملات این گروه را متوقف کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری آناتولی ،دهها نفر از تروریستهای گروه داعش در درگیری با گروه های مخالف کشته و اسیر شده اند. این گروه تروریستی به مخالفان خود 24 ساعت مهلت داده است تا جنگ را متوقف کنند. داعش تهدید کرده است : در غیر این صورت نیروهایش را از جنگ و مقابله با نیروهای دولتی سوریه در حلب عقب خواهد کشید.

در یک پیام صوتی منتسب به ابومحمد العدنانی سخنگوی رسمی داعش که در شبکه های مجازی منتشر شده است ،گروه تروریستی داعش علاوه بر درخواست توقف جنگ گروههای مسلح دیگر علیه خود، سه شرط دیگر را نیز تعیین کرده است.

گروه تروریستی داعش از همه گروه های مخالف خود خواسته است طی مدت 24 ساعت به جنگ و مخالفت با داعش پایان دهند، در غیر این صورت با صدور فرمانی، تمام نیروهای خود را از خط های مقدم مبارزه با دولت سوریه فرا می خواند.

برداشتن تمام موانع و ایست های بازرسی که در مسیر حرکت تروریستهای این گروه است، عدم حمله به هیچ یک از تروریستهای داعش و  آزادی تمام تروریستهای بازداشت شده این گروه از شروط داعش اعلام شده است.

این گروه هششدار داده است در صورت عدم اجابت درخواست های داعش در مدت معین شده، نیروهای خود را از مناطق " شیخ سعید" نبل و الزهرا "و  "فوردگاه نظامی کوبرس" فرا می خواند.

گزارشها نشان می دهد دهها نفر از افراد مسلح گروه داعش در درگیری با گروه‌های مخالف کشته و اسیر شده‌اند و گروه‌های مخالف بر برخی از پایگاه‌ها و سلاح های گروه داعش تسلط یافته اند.