باهنر در پاسخ به اخطاری: ترجیح می‌دهیم گلایه‌ها را در جلسات خصوصی رسیدگی کنیم

نماینده‌ی مردم بجنورد گفت: از هیات نظارت بر اعمال نمایندگان می‌خواهم اگر طبق گفته رئیس جمهور نماینده یا نمایندگانی کابینه‌ی دولت را تهدید می‌کنند این هیات به این مساله رسیدگی کند. چرا که مجلس خوب همه چیز را خوب و مجلس بد همه چیز را بد می‌کند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایسنا، قاسم جعفری با استناد به اصل 67 و 88 قانون اساسی با استناد به اظهارات چند روز قبل رئیس جمهور برخی ازاعضای کابینه گفت: 3-4 روز قبل رئیس جمهور و برخی از وزراء به گونه‌ای سخن گفتند که گویی حق سوال مجلس زیر سوال رفته است و هیات رئیسه باید نسبت به این موضوع واکنش نشان می‌داد.

این عضو کمیسیون آموزش تحقیقات مجلس تصریح کرد: رئیس جمهور در سخنانش گلایه‌های جدی نسبت به نمایندگان مطرح کرد حتی برخی از اعضای کابینه گفتند حدود 300 ساعت به سوالات نمایندگان پاسخ دادند. بنده هر طور حساب و کتاب کردم و چرتکه انداختم دیدم چنین چیزی صحت ندارد.

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس خطاب به رئیس جمهور گفت: آقای روحانی شما فرزند مجلس هستید و اصلا منشاء رشد شما 20 سال حضور در مجلس است. انتظار ما از شما چیز دیگری است. شما گفتید به قانونمداری التزام عملی دارید اما آیا به هجمه‌های رسانه‌ای علیه مجلس پس از سخنانتان توجه داشتید؟ برای هر سوال نماینده قیمت تعیین شد و گفته شد هر سوال حدود یک میلیارد تومان در دولت هزینه تحمیل می‌کند .

وی افزود: اگر این طور است عدم اجرای خط لوله‌ی صلح و سایر پروژه‌های عمرانی نیمه کاره چه خسارتی به کشور وارد کرده است.

جعفری با یاد آوری رفتار دولت دهم با مجلس نهم گفت: در اواخر دولت گذشته عدم تعاملات دولت، و دیدگاه‌های این دولت مانع از انجام بسیاری کارها شد. حال انتظار داریم مجلس در راس امور در عمل نشان داده شود.

نماینده مرد بجنورد در عین حال دغدغه‌های رئیس جمهور را ستود و افزود: دغدغه‌های رئیس جمهور مبنی بر انصاف،‌ تعامل و همگرایی،‌ دغدغه‌های به حقی است که مجلس نیز چنین دغدغه‌هایی دارد. ولی تضعیف مجلس حتی به صورت غیر ارادی مناسب نیست. افراد فرصت طلب که هیچ سنخیتی با رئیس جمهور ندارند، مجلس را به رای نیاوردن در دوره‌ی بعد تهدید کردند.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات با وارد دانستن انتقاداتی به عملکرد برخی نمایندگان مجلس گفت: مجلس باید مدرس گونه رفتار کند و از مسائل دون شان قوه مقننه اجتناب کند. البته متاسفانه برخی رفتارهای درون مجلس، به این مساله بی‌توجه است.

وی خطاب به هیات نظارت بر اعمال نمایندگان خواستار رسیدگی این هیات به رفتار این نمایندگان خاطی شد و افزود: هیات نظارت بر اعمال نمایندگان موضوع تهدید کابینه دولت توسط برخی نمایندگان را پیگیری کند چرا که مجلس خوب همه چیز را خوب و مجلس بد همه چیز را بد می‌کند.

محمدرضا باهنر در واکنش به اخطار نماینده مردم بجنورد گفت: تعاملات مجلس و دولت حساس و ظریف است و نیاز به عزم جدی عوامل درون مجلس و دولت دارد.

وی تاکید کرد: قوای مقننه مکمل یکدیگرند و نباید یکدیگر را خراطی کنند یا برای یکدیگر مزاحمت به وجود آورند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی،با تایید سخنان مطرح شده گفت: اگرچه برخی مسائل درست و به حق است ولی ترجیح می‌دهیم این مسائل را در جلسات خصوصی رسیدگی کنیم. رسانه‌ای شدن این مسائل به مراتب هزینه‌های بیشتری در پی خواهد داشت.

وی متذکر شد : مشکلات مردم چیز دیگری است ولی مسئولان به کار دیگری می‌پردازند. نباید در جامعه جا بیفتد که مسئولان دنبال رفع مشکلات مردم نیستند.

انتهای پیام

کد N41114