نماینده مهاباد: اصول معطل مانده قانون اساسی در دولت روحانی اجرا شود

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک هفته وحدت گفت: در زمینه اعتقاد و همدلی و دوری از تفرقه،‌ مردم حوزه انتخابیه مصداق بصیرت مورد اشاره رهبری بوده و در تمامی آزمون‌های منطقه سربلند بیرون آمدند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، عثمان احمدی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز(یکشنبه) مجلس اظهار کرد: وحدت اسلامی یکی از ارکان حکومت اسلامی است؛ در حالی که تمامی منطقه در آتش فتنه استعمار می‌سوزد به لطف رهبری و مردم ایران اسلامی به الگویی از همدلی و وفاق تبدیل شده است.

وی توصیه کرد که مسئولین نظام و روحانی به عنوان شخص دوم کشور، رهنمودهای رهبری را سرلوحه کار خود قرار دهند به ویژه که مردم کرد با رأی بالا خود به وی منتظر تحقق وعده‌های انتخاباتی او هستند.

احمدی یادآور شد: مردم کرد در 24 خرداد حماسه دیگری خلق نموده و برگ زرینی در دفتر خاطرات سیاسی خود به جای گذاشتند. ضمن تبریک به آقای روحانی و اعضای چهارم شوراهای شهر و روستا از کلیه دست‌اندرکاران ستاد‌های انتخاباتی کشور تشکر می‌کنم. همانگونه که رهبری در ایام انتخابات فرمودند به گونه‌ای نباشد که فردا پس از چهار سال وقتی شعارهای دوره انتخاباتی را پیش رویتان گذاشتند در محضور پاسخگویی و توجیه باشید. در حال حاضر فرصت مغتنم است و زمان تلاش و فعالیت است.

نماینده مردم مهاباد در مجلس همچنین خطاب به رئیس جمهور گفت: رأی بالای 80 درصدی مرد کرد و سنی نشین به شما رأی به تفکر و دست رد به انحصارطلبی است. رأی 79 درصدی کردهای آذربایجان شرقی که در نوع خود بی‌نظیر است نشان دهنده اطمینان و اعتماد مردم این نظام به جمهوری اسلامی به عنوان بهترین الگویی حکومتی و در وجه سلبی خود نشان‌دهنده انتقاد به برخی کاستی‌هاست.

وی اضافه کرد: مردم مهاباد در چارچوب قانون اساسی انتظاراتی به حق و منطقی دارند که در منشور شهروندی آقای روحانی نیز متبلور بوده است اما در اجرای برخی موارد قانون اساسی به گونه‌ای عمل شده که این موارد نتوانسته جامع عمل به خود بپوشاند. انتظار می‌رود در زمان آقای روحانی اصول معطل‌ مانده قانون اساسی مثل اصول 15 و 19 قانون اساسی انجام شود.

این نماینده مجلس با اشاره به تهیه پیش‌نویس حقوق شهروندی گفت: امیدواریم این پیش‌نویس درست تدوین شده و ضمانت اجرایی داشته باشد. امید آن می‌رود که با تدوین منشور شهروندی به گونه‌ای عمل شود که ما و آیندگان احساس نکنیم شهروند درجه دو هستیم.

احمدی همچنین با اشاره به انتخاب استاندار جدید استان عنوان کرد: انتظار داریم با رعایت نسبت جمعیت متوازن از شایستگان و نخبگان کردهای شهرهای جنوب استان که دارای پتانسیل بالا هستند نیز استفاده شود که متأسفانه تا کنون اینگونه نبوده است.

نماینده مردم مهاباد در مجلس همچنین از وزیر کشور خواست با توجه به مصاحبه‌های اخیرش مبنی بر اضافه کردن 10 استان به استان‌های کشور،‌استان کردستان شمالی با مرکزیت مهاباد را نیز لحاظ نماید.

تذکر به رئیس قوه قضائیه و وزیر دادگستری برای حل مشکل زمین‌های سیدآباد و مسکن مهر که آینده 1700 خانوار را با مشکل مواجه کرده از موارد دیگری بود که احمدی برشمرد.

درخواست از وزیر راه برای پیگیری طرح مطالعاتی فرودگاه مهاباد با توجه به نیاز منطقه و فاصله زیاد با استان، تذکر به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برای تأسیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی مهاباد که از سال 66 راکد مانده، تذکر به وزیر کشور برای تبیین روستایی 7000 نفره گوگ تپه به شهر، تبدیل مهاباد به منطقه ویژه اقتصادی، تذکر به رئیس صدا و سیما برای دیجیتالی کردن شبکه‌های استان، ‌دو بانده کردن جاده مهاباد ارومیه و احداث دانشکده پیراپزشکی مهاباد پایان بخش نطق احمدی بود.

انتهای پیام

کد N40948