"مشرف نمی‌تواند از پاکستان خارج شود"

وزیر دفاع پاکستان هرگونه احتمال در این باره که دیکتاتور سابق این کشور می‌تواند از پاکستان خارج شود را رد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه نیشن، "خواجه آصف"، وزیر دفاع پاکستان به یک کانال خصوصی تلویزیونی گفت: دولت اسلام‌آباد یک طرف قضیه در پرونده خیانت علیه ژنرال پرویز مشرف، دیکتاتور سابق پاکستان است. هیچ سوالی در اعطای مجوز به مشرف برای خروج از کشور وجود ندارد. قرار نیست نام مشرف از فهرست کنترل خروج، حذف شود. او هنوز در داخل پاکستان دادگاهی نشده است. ژنرال مشرف در گذشته به دادگاه احترامی نگذاشته و بی‌احترامی خود را اخیرا به روند قضایی کشور نشان داده است.

این وزیر همچنین مساله تحت فشار بودن دولت اسلام‌آباد از سوی عربستان را برای خروج امن مشرف از پاکستان رد کرد و افزود: مشرف در موسسه تخصصی قلب نیروهای مسلح بستری است و تمام تمهیدات برای سلامت وی اتخاذ شده است.

وی اعلام کرد که حساب‌های بانکی چندین میلیارد روپیه‌ای مشرف نیز باید مورد بررسی قرار گیرد.

یکی از مقام‌های ارشد وزارت کشور پاکستان به خبرگزاری فرانسه گفت که گزارش‌ها در مورد ارائه درخواست همسر مشرف به این وزارتخانه را برای لغو ممنوعیت خروج وی از کشور رد می‌کند.

وکیل دیکتاتور سابق پاکستان نیز اعلام کرد که پزشکان مدارک پزشکی وی را برای کارشناسانی در انگلیس ارسال کردند تا آنها نوع درمان مشرف را تعیین کنند. تصمیم درباره درمان ژنرال مشرف در داخل پاکستان یا خارج مساله‌ای است که به کارشناسان انگلیسی بستگی دارد.

انتهای پیام

کد N40786