الوفد: ژنرال السیسی نامزد انتخابات ریاست جمهوری مصر می‌شود

سیاسی

روزنامه مصری الوفد گزارش داد که عبدالفتاح السیسی برای نامزد شدن در انتخابات ریاست جمهوری از منصبش به عنوان معاون نخست وزیر و وزیر دفاع استعفا خواهد داد.

روزنامه مصری الوفد گزارش داد که عبدالفتاح السیسی برای نامزد شدن در انتخابات ریاست جمهوری از منصبش به عنوان معاون نخست وزیر و وزیر دفاع استعفا خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، روزنامه مصری الوفد به نقل از منابع سیاسی آگاه نوشت: عبدالفتاح السیسی، وزیر دفاع و معاون نخست مصر در نیمه دوم ماه جاری از منصبش کناره گیری خواهد کرد که این تغییرات همچنین شامل زیاد بهاءالدین، معاون نخست وزیر و وزیر همکاری بین‌المللی مصر نیز می‌شود.

روزنامه مذکور در ادامه نوشت: شورای عالی نیروهای مسلح در نشست اخیر خود توافق کرد که صدیقی صبحی، رئیس ستاد ارتش به جای السیسی به عنوان وزیر دفاع تعیین شود.

این روزنامه همچنین گزارش داد که شورای عالی نیروهای مسلح با استعفای السیسی از منصبش موافقت کرده و ریاست جمهوری را در جریان این تصمیم قرار داده است.

این اقدامات با این هدف صورت می‌گیرد که شرایط لازم برای نامزد شدن عبدالفتاح السیسی در انتخابات ریاست جمهوری مصر فراهم شود. این در حالی است که سخنگوی نیروهای مسلح مصر اخبار منتشر شده برخی از سایت‌های خبری مبنی بر استعفای عبدالفتاح السیسی جهت نامزد شدن در انتخابات ریاست جمهوری را تکذیب کرد.

نیروهای مسلح مصر در بیانیه‌ای اعلام کرد: نهاد نظامی مصر به اخبار منابع نامشخص در رسانه‌ها اعتماد نمی‌کند بلکه تمایل دارد که مستقیما مردم را در جریان تمام امور متعلق به این نهاد قرار دهد.

در ادامه این بیانیه آمده است: نیروهای مسلح در حال حاضر درصدد است تا به فعالیت‌هایی بپردازد که نقشه راه پس از انقلاب 30 ژوئن تعیین کرده و مهمترین آن رفراندوم قانون اساسی و برقراری امنیت در کشور و مبارزه با تروریسم و مقابله با خشونت است.

نیروهای مسلح همچنین تاکید کرد: ما از تمام رسانه‌های ملی می‌خواهیم تا در انتشار اخبار خود پیرامون نیروهای مسلح دقت در پیش بگیرند.

انتهای پیام

کد N40581