آغاز انتخابات پارلمانی بنگلادش

سیاسی

مردم بنگلادش امروز (یکشنبه) در حالی به پای صندو‌ق‌های رای رفتند که به احتمال زیاد حزب حاکم پیروز انتخابات پارلمانی خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حوزه‌های رای‌گیری در حالی برای برگزاری این انتخابات جنجالی در بنگلادش آغاز به کار کرده‌اند که برای کمتر از نیمی از کرسی‌های پارلمان رقابت خواهد شد.

اپوزیسیون بنگلادش که این انتخابات را تحریم کرده است، اعتصاب عمومی دو روزه خود راعلیه آنچه "کار بیهوده و افتضاح" خوانده، آغاز کرده است.

شیخه حسینه، نخست‌وزیر بنگلادش درخواست مخالفان مبنی بر کناره‌گیری و تشکیل دولتی بی‌طرف برای نظارت بر انتخابات را رد کرده است.

به گزارش شبکه خبری بی‌بی‌س،ی برخی از وزرای ارشد کابینه حسینه اعلام کردند که پس از برگزاری انتخابات امروز با اپوزیسیون بنگلادش گفت‌وگو خواهند کرد.

این انتخابات که از سوی اپوزیسیون بنگلادش تحریم شده است، با خشونت‌های پیش از انتخابات که بیش از 100 کشته بر جای گذاشته است و نیز امتناع ناظران بین‌المللی برای حضور در بنگلادش، مواجه شده است.

حوزه‌های رای‌گیری از ساعت 8 صبح به وقت محلی تا ساعت 4 بعد از ظهر فعال خواهند بود و با توجه به اینکه مخالفان در این انتخابات شرکت نمی‌کنند و قرار است برای نیمی از کرسی‌های پارلمان رقابت شود،‌ به احتمال زیاد حزب حاکم عوامی با اکثریت آراء پیروز می‌شود.

حزب مخالف "ملی‌گرا" (BNP) از رای‌دهندگان خواسته است تا در رای‌گیری شرکت نکنند.

انتهای پیام

کد N40579