شوهانی در گفت‌وگو با ایسنا:

ماجد الماجد برای مخفی ماندن نقش عربستان در حادثه تروریستی در لبنان ترور شد

سیاسی

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با این اعتقاد که ماجد الماجد رهبر عربستانی گروه "گردان‌های عبدالله عزام" و متهم به انجام عملیات تروریستی در مقابل سفارت ایران در لبنان توسط نیروهای عربستانی ترور شده است، گفت که عربستانی‌ها از ترس رو شدن دست‌شان در عملیات تروریستی مقابل سفارت ایران در لبنان، ماجد الماجد را ترور کردند.

احمد شوهانی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اظهار کرد: ماجد الماجد توسط سازمان‌های جاسوسی عربستانی ترور شده است. او عامل سازمان جاسوسی عربستان بود و به همین دلیل او را ترور کردند تا ابعاد کار تروریستی عربستان مشخص نشود.

وی با تاکید بر اینکه پشت صحنه عملیات تروریستی مقابل سفارت ایران در لبنان، عربستان سعودی است، گفت: بعد از اینکه ایران درخواست حضور به عنوان ناظر در محاکمه ماجد الماجد را داشت، عربستانی‌ها ترسیدند که در این محاکمه علنی، ابعاد قضایا و حضور آنها در پشت صحنه کار تروریستی روشن شود به طوری که گفته می‌شد برخی از اشخاص مهم در عربستان نیز در این عملیات تروریستی نقش داشتند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: عربستان سعودی برای جلوگیری از فاش شدن نقشش در حادثه تروریستی مقابل سفارت ایران در لبنان، ماجد الماجد را ترور کرد. اکنون باید افرادی که دست به این ترور زده‌اند، شناسایی، دستگیر و محاکمه شوند تا نقش عربستان در این اقدامات برای همه مشخص شود.

به گفته شوهانی، در صورت شناسایی و دستگیری و محاکمه عوامل ترور ماجد الماجد، دست عربستانی‌ها برای همه رو می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه عربستان به دلیل نگرانی از نفوذ ایران در منطقه اقدام تروریستی را در مقابل سفارت ایران در لبنان انجام داد، گفت: عربستانی‌ها به صراحت اقدامات‌شان در عراق، سوریه و لبنان را اعلام می‌کنند. لذا عقبه عملیات و اقدامات آنها نشان می‌دهد پشت صحنه حادثه تروریستی مقابل سفارت ایران در لبنان، عربستان است.

شوهانی در پایان گفت: در شرایط فعلی ایران باید بر موضوع شناسایی عوامل ترور ماجد الماجد تاکید کند تا بعد از دادگاهی شدن این عوامل و روشن شدن نقش عربستان سعودی، بتوان به راحتی ابعاد حادثه تروریستی مقابل سفارت ایران در لبنان را مشخص کرد.

انتهای پیام

کد N40522