ابومرزوق جوسازی‌های عباس علیه حماس را محکوم کرد

یک عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) جوسازی‌ها و اتهام‌زنی‌های مداوم محمود عباس علیه این جنبش را از زمان کودتای نظامی در مصر به شدت محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، موسی ابو مرزوق، عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در اظهاراتی در صفحه خود در فیس‌بوک تصریح کرد: مشخص نیست که محمود عباس نماینده تمامی ملت فلسطین است یا رئیس حزبی سیاسی.

ابو مرزوق تأکید کرد: ابومازن تا زمانی که رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین باشد، مسئولیت‌های زیادی در قبال ملت فسطین بر عهده خواهد داشت و این اقتضا می‌کند که از جوسازی و اتهام‌زنی علیه فلسطینیان دست بردارد.

این عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین خاطرنشان کرد: به هیچ وجه اختلافات داخلی بین حماس و فتح نباید موجب شود تا عباس حماس را به مداخله در امور داخلی کشورهای همسایه متهم کند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، وی تصریح کرد: ابومازن همواره و به شیوه‌های مختلف حماس را مورد حمله و تبلیغات منفی قرار می‌دهد و متأسفانه کسی نیست که به او یادآور شود که این اقدامات به هیچ وجه درست و در راستای منافع ملت فلسطین نیست.

عضو دفتر سیاسی جنبش حماس تأکید کرد که برخی رهبران تشکیلات خودگردان و جنبش فتح در این زمینه به ویژه آنان که با رسانه‌های مصری در ارتباط هستند، همواره در تلاش برای تفرقه‌افکنی میان ملت های مصر و فلسطین هستند؛ حال آن‌که خود نیز به اشتباهات خود واقفند.

ابومرزوق تصریح کرد: تنها طرفی که از هجمه تبلیغاتی و جوسازی‌ها علیه حماس ضربه می‌بیند، ملت فلسطین است.

انتهای پیام

کد N40428