وزیر کشور در برنامه نگاه یک:

مخالف پرداخت یارانه به احزاب هستم/زمان اولین سفر استانی رئیس جمهور

دولت

وزیر کشور با بیان اینکه مخالف پرداخت یارانه به احزاب هستم، گفت: با هر اقدامی که زمینه و بسترساز دولتی شدن احزاب باشد مخالف هستم.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالرضا رحمانی فضلی در برنامه تلویزیونی نگاه یک که ساعت 23:15 از شبکه اول سیما آغاز شد با اشاره به اولین نشست هم اندیشی وزارت کشور با احزاب و تشکل های سیاسی که در وزارت کشور برگزار شد، گفت: دولت یازدهم نگاه ویژه ای نسبت به احزاب و نحوه حمایت و تقویت فعالیت احزاب دارد و برگزاری نشست های دوره ای جزء برنامه های وزارت کشور بوده است.

وی در ادامه با بیان اینکه در اولین نشست وزارت کشور با احزاب از 60 حزب دعوت به عمل آمد گفت: 230 حزب مجوز دار در کشور وجود دارد که تنها حدود یک چهارم آنان فعال هستند که در نشست 14 دی از احزاب فعال دعوت به عمل آمد.

رحمانی فضلی با اشاره به پیشنهاداتی که دبیران کل احزاب و نمایندگان احزاب سیاسی در اولین نشست هم اندشی با وزارت کشور مطرح کردند ادامه داد: فعالیت پررنگ تر احزاب، حمایت حقوقی و قضایی وزرات کشور از احزاب، احیای خانه احزاب، استفاده از احزاب در فرایند تصمیم سازی نظام و تهیه لایحه جرم سیاسی از جمله درخواست ها احزاب در این نشست بود.

وزیر کشور با اشاره به نحوه فعالیت مجدد خانه احزاب گفت: خانه احزاب از سال 83 بدلیل اختلافات داخلی نتوانست مجوز خود را تمدید کند که یا آخرین شورای مرکزی و یا شورای جدید باید انتخابات جدید برگزار کنند و وزارت کشور نیز حاضر است در این خصوص به احزاب کمک کند.

وی با اشاره به ضرورت حمایت از احزاب و تقویت جایگاه آنان در کشور گفت: من به شخصه مخالف پرداخت یارانه دولتی به احزاب هستم و اصولا با اقدامی که زمینه و بستر ساز دولتی شدن احزاب باشد مخالفم و دولت باید تنها در جاهایی که لازم باشد از احزاب حمایت حقوقی و قضایی کند.

رحمانی فضلی، همچنین با اشاره به طرح پویش و پایش دولت یازدهم تصریح کرد: دولت یازدهم بنا دارد سفرهای استانی را هم در سطح وزیران، در سطح معاون اول و هم در سطح رئیس جمهور انجام دهد .

وی افزود: در این طرح دولت نمی خواهد سفرهای استانی تنها سفر تبلیغاتی باشد بلکه این سفرها صرفا کاری است و در مورد مصوبات از قبل کار کارشناسی و مطالعاتی صورت می گیرد و نگاه واقعبینانه ای به مصوبات خواهد داشت.

وزیر کشور همچنین با اشاره به تاریخ اولین سفر استانی دولت یازدهم گفت: تا دو سه هفته آینده اولین سفر رئیس جمهور به استان هرمزگان و یا خوزستان صورت خواهد گرفت.

ادامه دارد...