رییس کمیسیون امنیت ملی:

هیات اعزامی ایران موضوع مرگ مبهم و سوال برانگیز الماجد را در لبنان پیگیری کند

الماجد,لبنان,بروجردی

تهران - ایرنا - رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با بیان اینکه مرگ ماجد الماجد عامل تروریستی حمله کننده به سفارت ایران در لبنان بسیار مبهم و سووال برانگیز است، گفت: هیات اعزامی از ایران علت مرگ وی را پیگیری کند.

به گزارش عصر شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی خانه ملت، علاء الدین بروجردی با اشاره به موضوعات مطرح شده در رسانه ها مبنی بر مرگ ماجد الماجد سرکرده گروه تروریستی عبدالله عزام در لبنان، گفت: با توجه به اینکه الماجد سرنخ بسیاری از عوامل پشت پرده اقدام تروریستی مقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت است، قطعا با بازجویی وی اطلاعات مناسبی از زوایای پنهان و عوامل هدایت گر این اقدامات به دست می آمد.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در شرایط کنونی ضروری است که دولت لبنان با انجام آزمایشات و کالبدشکافی الماجد علت مرگ وی را شناسایی و گزارشی را در این باره تهیه کند، از این رو در صورتی که مرگ الماجد به صورت غیرطبیعی باشد، دولت لبنان باید این موضوع را به صورت ویژه پیگیری کند.

وی با اشاره به نقش عربستان در اقدامات تروریستی منطقه و حمایت از تروریست هایی مانند الماجد، گفت: عربستان به عنوان حامی اصلی الماجد به هیچ وجه علاقه مند به آشکار شدن نقش خود در حادثه تروریستی بیروت نبود.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با تاکید بر اینکه موضوع مرگ ماجد الماجد سرکرده گروه تروریستی عبدالله عزام باید از سوی سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت و مقامات وزارت امور خارجه پیگیری شود، تصریح کرد: قرار بود که برای پیگیری و دریافت اطلاعات بازجویی از این تروریست، هیاتی متشکل از مسوولان قضایی و وزارت دادگستری ایران عازم لبنان شود، از این رو این هیات ایرانی ضمن عزیمت به لبنان، باید برای شناسایی علت مرگ این تروریست سعوی اقدام لازم را انجام دهد.

بر اساس گزارش رسانه های لبنانی ˈماجد الماجدˈ شهروند سعودی و رهبرگروه تروریستی

عبدالله عزام که در بازداشت ارتش لبنان بود، به طرز مشکوکی جان باخت.

الماجد مطالب سری و محرمانه بسیاری را در اختیار داشت. او در کشورهای مختلف از جمله عربستان سعودی، عراق، سوریه، لبنان، افغانستان و پاکستان سابقه فعالیت و با بسیاری از رهبران میانی و ارشد القاعده به طور مستقیم همکاری یا ارتباط داشت.

برخی گزارش های امنیتی از ارتباط مخفیانه وی با بخش عملیات خارجی سرویس امنیتی عربستان حکایت داشت.

سیام 1535
کد N40247