تسليم نامه وزير دادگستري ایران به وزير خارجه لبنان پیرامون پرونده تروریست سعودی

سیاست خارجی

غضنفر ركن‌آبادي سفير جمهوري اسلامي ايران در لبنان با عدنان منصور وزير خارجه لبنان ملاقات كرد و نامه مصطفي پورمحمدي وزير دادگستري كشورمان به عنوان شكيب قرطباوي وزير دادگستري لبنان را تسليم وزير خارجه لبنان كرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، وزير دادگستري كشورمان در اين نامه ضمن ابراز تشكر از جديت مقامات لبناني در پيگيري و دستگيري عاملان عمليات تروريستي مقابل سفارت جمهوري اسلامي ايران در بيروت، بر تمايل جمهوري اسلامي ايران جهت اعزام هيأتي از كشورمان به بيروت به منظور مشاركت در روند پيگرد قضايي اين اقدام تروريستي تأكيد ورزيد.

مصطفي پورمحمدي در نامه خود با تأكيد بر سياست اصولي جمهوري اسلامي ايران مبني بر كمك به امنيت منطقه و حمايت از ثبات و آرامش و وحدت و يكپارچگي لبنان، اظهار داشت: جمهوري اسلامي ايران خود را در كنار دولت و ملت لبنان مي‌داند و آمادگي خود را براي مقابله با اين قبيل عمليات‌هاي تروريستي كه آخرين نمونه آن ترور محمد شطح وزير اسبق دارايي و همچنين انفجار دو روز گذشته در حومه جنوبي بيروت بود. اعلام مي‌دارد.

عدنان منصور وزير خارجه لبنان ضمن تشكر از وزير دادگستري جمهوري اسلامي ايران اظهار داشت: نامه مزبور در اسرع وقت جهت وزير دادگستري ارسال مي‌گردد. وزير خارجه لبنان با تأكيد بر حق مسلم جمهوري اسلامي ايران براي مشاركت در روند تحقيقات از اقدام تروريستي مقابل سفارت اظهار داشت: حضور جمهوري اسلامي ايران در روند تحقيقات و بررسي‌ها در حقيقت به معناي تبادل اطلاعات و تجارب بوده و جمهوري اسلامي ايران با توجه به تجارب فراوان خود در مقابله با عمليات‌هاي ترويستي مي‌تواند كمك قابل توجهي جهت تسريع در روند تحقيقات و مشخص شدن عاملان جنايت‌هاي تروريستي در لبنان ايفا نمايد.

غضنفر ركن‌آبادي سفير جمهوري اسلامي ايران در لبنان نيز در اين ملاقات با اشاره به تجارب جمهوري اسلامي ايران در مقابله با تروريسم اظهار داشت: پديده ترويسم اكنون مشكلي جهاني است و همفكري كشورها جهت مقابله با اين پديده امري ضروري است.

به گزارش خبرگزاری مهر، ماجد الماجد سرکرده سعودی یک گروهک تروریستی که اقدام به انفجار در مقابل سفارت ایران در بیروت کرده بود بازداشت شد که عصر امروز اخباری مبنی بر مرگ وی منتشر شد.