الماجد در خصوص انفجار مقابل سفارت ایران لب به سخن گشود

ایرنا نوشت:

تلویزیون لبنانی «الجدید» لبنان گزارش داد که « ماجد الماجد» تروریست سعودی پیش از مردن در بازجویی ها در خصوص انفجارهای تروریستی مقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت لب به سخن گشوده و زوایای تاریک این جنایت را تشریح کرده است.

تلویزیون الجدید اعلام کرد که بازجویی های اولیه از تروریست سعودی، بر انفجار تروریستی مقابل سفارت ایران در بیروت متمرکز بوده است.

تروریست سعودی گفته است که خودرو بمب گذاری شده که در مقابل سفارت ایران در بیروت منفجر شد، از اردوگاه عین الحلوه در نزدیک شهر صیدا در جنوب لبنان خارج شده است.

الجدید با اشاره به برخی اخبار ضد ونقیض در باره نحوه مرگ مشکوک این تروریست سعودی گزارش داد که الماجد با با یک گذرنامه جعلی با اسم «محمد احمد الماجد» وارد لبنان شده است.

قاضی «صقر صقر» نماینده دولت لبنان در دادگاه های نظامی این کشور نیز اعلام کرده که یک پزشک قانونی مامور کالبد شکافی جسد سرکرده گروهک تروریستی عبدالله عزام شده است.

وی اعلام کرد که مرگ الماجد بر اثر وضعیت بد جسمانی بوده و هنگام مرگ در حالت کما بوده است.

فرماندهی ارتش لبنان با صدور بیانیه ای تایید کرد که ماجد الماجد صبح امروز(شنبه) در میان روند درمان در بیمارستان نظامی مرکزی ارتش بعد از آنکه وضعیتش بحرانی شد، مرد.

رسانه های روز شنبه لبنان بار دیگر تاکید کردند که نگرانی برخی طرف ها از بابت باز شدن جعبه سیاه اسرار تروریست سعودی افزایش یافته و احتمالا درصدد « ساکت کردن» او هستند.

روزنامه لبنانی « الاخبار»با عنوان «هشدار برای قتل ماجد الماجد»، نوشت که اکنون در لبنان شایعات زیاد و ضد ونقیض و البته همگی نادرست از وضعیت این تروریست سعودی مانند رفتن به کما ، عدم توانایی برای شرکت در بازجویی و یا اینکه آخرین ساعات زندگی الماجد منتشر می شود و ما به مقامات لبنانی بویژه « جان قهوجی» فرمانده ارتش لبنان هشدار می دهیم و از او می خواهیم که مراقبت کند تا همپیمانان سعودی در لبنان، الماجد را به بهانه مرگ ، مریضی و قتل فراری ندهند و به اربابان خود هدیه نکنند.

الماجد صندوقچه اسرار جنایات گروه های تکفیری تروریستی و بنیانگذاران و حامیان منطقه ای و بین المللی آن صیدی بزرگ بود ، او بعداز ترک عربستان دهها سال است که در افغانستان ، عراق ، سوریه ، لبنان ، مصر و ... دست به جنایت و ترور زده ، بیشتر رهبران این گروه ها و اسرار آنها را می شناسد و نقشی محوری در بازسازی القاعده به کمک دستگاه های امنیتی برخی کشورهای عرب منطقه ، رژیم صهیونیستی و غربی ها داشته است تا تنها بتوانند محور مقاومت را خاموش کنند هرچند هزاران بی گناه در این راه شوم کشته شوند.

شاید این تروریست سعودی اسرار ناگفته زیادی از جنایات تروریستی در نقاط مختلف جهان داشت اما ترس از افشای پشت پرده آمران و حامیان مالی وتسلیحاتی جنایت انفجارهای تروریستی مقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت برخی ها را بویژه بعداز درخواست رسمی تهران برای حضور در بازجویی های از ماجد الماجد برخی را عصبانی و به واکنش های خارج از عرف و قانون واداشته است.

ماجد الماجد تروریست سعودی سرکرده گروه تکفیری تروریستی گردان های « عبدالله عزام» بود که گفته شده است از ناراحتی کلیه رنج می برده و برای دیالیز بارها به بیمارستان های بیروت مراجعه کرده است.

وی حدود 8 روز قبل بعدازمراجعه به بیمارستان المقاصد بیروت برای دیالیز وهنگام بازگشت به شهر عرسال لبنان و در نزدیک مرزهای سوریه که گفته می شود به اردوگاه تروریست های تکفیری تبدیل شده، توسط یک یگان وی‍ژه بخش امنیتی ارتش لبنان درحالی که در آمبولانس بوده است، بازداشت می شود.

گروه تروریستی تکفیری گردان های عبدالله عزام به رهبری این تروریست سعودی رسما مسئولیت انفجار تروریستی 28 آبان ماه گذشته مقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت را برعهده گرفته است.

این انفجار تروریستی به شهادت 25 تن از جمله حجت الاسلام و المسلمین « ابراهیم انصاری» رایزن فرهنگی ایران در لبنان و زخمی شدن بیش از 150 تن منجر شد.

52261

کد N39937