بررسی پرونده بدهی نفتی زنجانی در جلسه کمیسیون اصل ۹۰ با حضور سیف

مجلس شورای اسلامی,مجلس نهم,وزارت نفت,فساد مالی,قانونگذاری,جرایم اقتصادی,اقتصاد

همشهری آنلاین: رئیس کمیسیون اصل نود مجلس از بررسی پرونده بدهی نفتی بابک زنجانی امروز در کمیسیون اصل ۹۰ خبر داد و گفت:در جلسه امروز کمیسیون از سیف رییس کل بانک مرکزی برای حضور در این جلسه دعوت شده است.

ایران > قانونگذاری- همشهری آنلاین:
رئیس کمیسیون اصل نود مجلس از بررسی پرونده بدهی نفتی بابک زنجانی امروز در کمیسیون اصل ۹۰ خبر داد و گفت:در جلسه امروز کمیسیون از سیف رییس کل بانک مرکزی برای حضور در این جلسه دعوت شده است.

محمد علی پورمختار در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت گفت: جلسه امروز کمیسیون اصل نود برای بررسی پرونده بدهی نفتی بابک زنجانی است که با حضور کارشناسان بانک مرکزی، وزارت نفت و کارشناسان کمیسیون اصل نود تشکیل می شود.

نماینده مردم بهار و کبودر آهنگ در مجلس شورای اسلامی افزود: در این جلسه از کارشناسانی که در زمینه وصول مطالبات پول نفت صاحبنظر هستند دعوت شده است تا اقداماتی که تاکنون در این راستا صورت گرفته را مورد ارزیابی قرار گیرد.

پورمختار در پاسخ به این سوال که در جلسه امروز سیف مدیرعامل بانک مرکزی حضور دارد یا خیر، گفت: از وی دعوت به عمل آمده اما ممکن است وی یا فرد دیگری به نمایندگی از رئیس بانک مرکزی در جلسه حضور یابد.

رئیس کمیسیون اصل نود مجلس با بیان اینکه گزارش پرونده بابک زنجانی فعلا به قوه قضائیه ارسال نشده است، ادامه داد: فعلا در حال بررسی و ارزیابی نهایی پرونده هستیم.

لازم به ذکر است حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی‌اژه‌ای، دادستان کل کشور دوشنبه هفته گذشته خبر بازداشت زنجانی را تایید کرد.

دلیل بازداشت بابک زنجانی عدم ارائه مستندات کافی برای وصول مطالبات 2 میلیاردو 60 میلیون یورویی پول نفت ایران است.