ترکیه خواستار اعلان آتش بس در سوریه شد

ترکیه,سوریه

آنکارا - ایرنا - ˈ احمد داوداوغلو ˈ وزیر امور خارجه ترکیه در پی تردید مخالفان سوری برای شرکت در نشست ژنو 2، خواستار اعلان آتش بس در سوریه شد.

به گزارش ایرنا به نقل از منابع خبری ترکیه ، داوداوغلو در پی دیدار با رهبران به اصطلاح ائتلاف ملی سوریه و تردید آنان برای شرکت در نشست ژنو 2 با ادعای افزایش حملات نیروهای دولتی سوریه به شهرهای مختلف این کشور از جمله شهر حلب خواستار آتش بس در سوریه شد.

به گزارش این منابع خبری، وزیر امور خارجه ترکیه قرار است امروز در دیدار با ˈ محمد جواد ظریف ˈ وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در خصوص برقراری آتش بس در سوریه تا پیش از برگزاری نشست ژنو 2 گفت وگو کند.

نشست ژنو 2 قرار است با حضور نمایندگان دولت سوریه ، مخالفان سوری و نمایندگان برخی از کشورها 22 ژانویه برگزار شود.

پایگاه خبری حریت ترکیه امروز به نقل از یک دیپلمات این کشور که نام او را فاش نکرد، نوشت: مخالفان سوری پس از ماهها تاخیر در نهایت موافقت خود را برای شرکت در این نشست در یک فضای مثبت اعلام کرده بودند ولی اکنون آنان برای شرکت در نشست تردید دارند.

به نوشته این منابع خبری، ˈ احمد الجبرا ˈ رییس ائتلاف به اصطلاح ملی سوریه روز پنجشنبه گذشته با ˈ احمد داوداوغلو ˈ وزیر امور خارجه ترکیه در آنکارا دیدار کرد و نگرانی های خود با ادعای افزایش حملات نیروهای دولتی به شهرهای مختلف این کشور اعلام کرد.

براساس این گزارش ، وزرای امور خارجه ترکیه و ایران پیش از این موافقت خود را با اعلان آتش بس در سوریه اعلام کرده بودند.

این دیپلمات ترکیه ای گفت: ترکیه از مخالفان سوری خواستار شرکت در نشست ژنو 2 برای بیان دیدگاههایشان شده است.

خاورم ** 230 **1010
کد N39584