روح‌الامینی:احزاب تشنه قدرت نیستند/دبیرکل نیروهای خط امام:اصولگرایان خط مشی عسگراولادی را ادامه دهند

مهر نوشت:

عبدالحسین روح الامینی دبیرکل حزب توسعه و عدالت در اولین نشست هم اندیشی وزیر کشور با احزاب و تشکل های سیاسی با اشاره به اهمیت احزاب در رشد سیاسی کشور، گفت: نباید کاری کنیم که مردم فکر کنند احزاب تشنه قدرت هستند بلکه باید کاری کنیم که احزاب تصمیم گیر برای قدرت باشند.

وی با ابراز امیدواری از اینکه این جلسه به تشریفات ختم نشود، اظهار داشت: امیدواریم حضور رسانه ها سبب تداوم این نشست ها شود. همان گونه که ما پارلمان دانش آموزی داریم امیدواریم از این جلسات به عنوان پارلمان احزاب یاد شود و تداوم داشته باشد.

روح الامینی افزود: به مسئولان توصیه می کنیم که در مسیر رو به جلو و با تاکید بر مشترکات حرکت کنند و رفاقت در عین رقابت وجود داشته باشد ولو که گلایه های زیادی وجود دارد و مسائلی در گذشته به وجود آمده است، اما باید رو به جلو حرکت و اعتمادسازی کنیم.

نماینده حزب توسعه و عدالت با بیان اینکه زبان گفتگو را خوب تجربه نکرده ایم، گفت: باید کاری کنیم که الگوی نسل آینده، الگوی بهتری باشد. هر دستگاهی باید کار خود را انجام دهد، وزارت ارشاد به کار خود مشغول باشد و دستگاههای اطلاعاتی نیز کار خود را بکنند. متاسفانه در کشور ما خلط وظایف شده است.

وی در توصیه به دولتمردان اظهار داشت: احزاب را یار و همراه خود بدانند و نصیحت ها و انتقادهای آنها را تحمل کنند. دست و پای احزاب را باز کنید چرا که آنها دشمن کشور نیستند.

اصولگرایان خط مشی عسگراولادی را ادامه دهند/ وزارت کشور نسبت به احزاب احساس مسئولیت کند
دبیرکل مجمع نیروهای خط امام(ره) با گرامیداشت یاد و خاطره عسگراولادی در اولین گردهمایی احزاب سیاسی با وزیر کشور گفت: امیدواریم طیف اصولگرا و بخصوص آقای باهنر دبیرکل جبهه پیروان، رویه آقای عسگراولادی را در پیش بگیرند.

قزوینی دبیرکل مجمع نیروهای خط امام(ره) در اولین گردهمایی احزاب سیاسی فعال کشور که صبح امروز در وزارت کشور برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم عسگراولادی گفت: گرچه آقای عسگراولادی از طیف اصولگرا بود، اما مسلک و مشی ایشان همیشه مورد احترام ما اصلاح‌طلبان بوده است.

وی در ادامه با اشاره به خاطره ای از عسگراولادی ادامه داد: در گذشته اختلافی در خانه احزاب بوجود آمد که اصولگرایان آقای عسگراولادی و اصلاح طلبان نیز بهزاد نبوی را برای حکمیت معرفی کردند و آقای عسگراولادی در کمال بزرگی و صبوری با بهزاد نبوی گفتگو کردند و این اختلاف حل شد.

قزوینی با اشاره به انتقادات عسگراولادی نسبت به عملکرد دولت گذشته گفت: امیدواریم دوستان ایشان در طیف اصولگرا بخصوص آقای باهنر و حبیبی رویه آقای عسگراولادی را پیش بگیرند.

دبیرکل مجمع نیروهای خط امام(ره) همچنین در توصیه ای به وزیر کشور گفت: شما باید مانند وزارت ارشاد عمل کنید و همان گونه که یک هنرمند دستگیر می شود و یا یک فیلم توقیف می شود و وزارت ارشاد تمام تلاش خود را برای رفع آن مشکل انجام می دهد، وزارت کشور نیز باید همین احساس مسئولیت را نسبت به احزاب داشته باشد.
/27220

 

کد N39169