محمدی گلپایگانی:

سازمان فرهنگ و ارتباطات برای تامین دین مردم مسوولیت دارند

سازمان فرهنگ و ارتباطات

رییس دفتر مقام معظم رهبری گفت: سفیران فرهنگی جمهوری اسلامی ایران کار رسول خدا (ص) را انجام می‌دهند و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برای تامین دین مردم مسوولیت دارد.

رییس دفتر مقام معظم رهبری گفت: سفیران فرهنگی جمهوری اسلامی ایران کار رسول خدا (ص) را انجام می‌دهند و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برای تامین دین مردم مسوولیت دارد.

به گزارش خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی در مراسم تودیع و معارفه روسای سابق و جدید سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی طی سخنانی اظهار کرد: به تعبیر مقام معظم رهبری اعضای این سازمان سفیران فرهنگی هستند که حقایق اسلامی را در همه جای دنیا منتشر می‌کنند و این یکی از سرمایه‌های ما است.

وی با تاکید بر این‌که «رسالت این سازمان بسیار سنگین است» خطاب به ابراهیمی ترکمان گفت: امیدواریم در دوره جدید کارهای مهم‌تر و اقدامات بیشتری در زمینه این مسوولیت مهم انجام شود که به لطف الهی دولت و حکومت و نظام ما آمادگی دارد و آن را مسوولیت خود می‌داند که دین مردم را به خوبی تامین کند.

محمدی گلپایگانی با تاکید بر این‌که «تامین دین و معیشت مردم از وظایف اصلی حکومت اسلامی است» افزود: اقتصاد اسلامی می‌تواند بر مبنای آموزه‌های دینی،‌ دنیای مردم را تامین کند. اما آنچه که مهمتر است اینکه دین مردم تامین باشد که متاسفانه در دوران حکومت‌های پادشاهی این ارزش‌ها به فراموشی سپرده شد و مجددا با ظهور انقلاب اسلامی احیا شده است.

رییس دفتر مقام معظم رهبری گفت: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برای تامین دین مردم مسئولیت دارد و سفیران فرهنگی این نظام مقدس کار پیامبر اسلام را انجام می‌دهند.

محمدی گلپایگانی با بیان این‌که «دنیای امروز سرگردان و به بن بست رسیده است» اظهار کرد: اگر آموزه‌های دینی بدون پیرایه به مردم جهان عرضه شود آن را با جان دل خواهند پذیرفت.

وی در پایان با قرائت متن نامه تاییدیه مقام معظم رهبری در انتصاب دکتر ابراهیمی ترکمان به ریاست سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ابراز امیدواری کرد که وی در این مسوولیت جدید موفق باشد.

انتهای پیام

کد N39164