حمایت نخست‌وزیر هند از انرژی هسته‌یی

نخست‌وزیر هند با حمایت از انرژی هسته‌یی، آن را گزینه‌ای قابل اعتماد و سالم برای رفع نیازهای هند در زمینه انرژی دانست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مانموهان سینگ، نخست‌وزیر هند روز جمعه در مراسم پایه‌گذاری چهار پروژه از جمله پروژه ساخت مرکز جهانی انرژی هسته‌یی و موسسه ملی سرطان در روستای کری در منطقه جهاجار، گفت که این کشور قصد دارد در 10 سال آینده بیش از 27 هزار مگاوات برق هسته‌یی تولید کند.

به گزارش روزنامه تایمز آو ایندیا، سینگ بر لزوم اطمینان از این که همه ترکیبات لازم برای سوخت هسته‌یی از ایمنی کامل برخوردار خواهند بود و به دست تروریست‌ها و عناصر ضداجتماعی نخواهند افتاد، تاکید کرد.

نخست‌وزیر هند گفت: انرژی هسته‌یی یک گزینه قابل اعتماد و سالم برای تولید برق است. هند از معدود کشورهایی است که توانایی نصب نیروگاه‌های هسته‌یی را به دست آورده است و قابلیت تولید سوخت هسته‌یی را دارد. هدف ما این است که در 10 سال آینده به ظرفیت تولید بیش از 27 هزار مگاوات برق هسته‌یی دست یابیم.

سینگ در بخش دیگری از اظهاراتش گفت: علاوه بر افزایش ظرفیت‌مان برای تولید برق هسته‌یی، آن چه برای ما اهمیت دارد این است که مطمئن شویم همه ترکیبات لازم برای تولید سوخت هسته‌یی ایمن باقی خواهند ماند و به دست تروریست‌ها و افراد ضداجتماعی نخواهند افتاد.

نخست‌وزیر هند گفت که علاوه بر آن مهم است نیروگاه‌های هسته‌یی هند از بالاترین استانداردهای ایمنی برخرودار باشند و افزود: پس از حادثه هسته‌یی ژاپن در سال 2011، ما بالاترین استانداردهای ایمنی را در طراحی‌ها و مدیریت نیروگاه‌های هسته‌یی‌مان به کار گرفته‌ایم.

وی گفت که با افزایش رشد جمعیت در هند و افزایش شهرسازی‌ها، نیاز به برق افزایش خواهد یافت و اطمینان از این که برق کافی برای اقتصاد در حال رشد هند وجود خواهد داشت بسیار ضروری است و «اگرچه منابعی مانند زغال‌سنگ، منابع گرمایی، باد و گاز برای تولید برق وجود دارد انرژی هسته‌یی یک گزینه جایگزین قابل اعتماد و سالم است».

انتهای پیام

کد N39156