در سال 2014؛

روسیه 70موشک جدید آزمایش می کند

آمریکا اروپا

سخنگوی وزارت دفاع روسیه از برنامه این کشور برای آزمایش 70 موشک جدید در سال جاری میلادی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدای روسیه، آزمایش این موشک های جدید در جنوب روسیه انجام می شود و علاوه بر این 70 موشک جدید 300 موشک و راکت دیگر نیز در سال جاری آزمایش شده و از 180 پروژه تحقیقاتی نیز پرده برداری می شود.

منطقه ای که قرار است این موشک ها آزمایش شود، کاپوستین یار، در منطقه آستاراخان در نقطه ای مابین ولگوگراد و آستاراخان خواهد بود. این منطقه به دلیل آزمایش موشک های اس 300، اس 400 و اسکندر در آن معروف شده است. علاوه بر آزمایش موشک، از منطقه کاپوستین یار برای انجام رزمایش های بزرگ نیز استفاده می شود.

منطقه کاپوستین یار به عنوان محل شکل گیری  صنعت موشکی روسیه نیز محسوب می شود. اولین موشکی که در این محل آزمایش شد در تاریخ 18 اکتبر 1947 بود. این موشک یکی از 11 موشک A-4s بود که در دوران جنگ دوم جهانی از ارتش آلمان نازی به غنیمت گرفته شده بود.

در حالی که آمریکا در حال کاهش بودجه نظامی خود به دلیل مشکلات اقتصادی است، کشورهای آسیایی از جمله چین، کره جنوبی و ژاپن در حال افزایش بودجه های نظامی خود هستند. در این میان روسیه نیز بودجه نظامی خود را افزایش داده است.

آزمایش موفقیت آمیز این موشک ها می تواند موقعیت روسیه را در بازار فروش تسلیحات قوت بخشد. در حال حاضر آمریکا بیشترین سهم را در بازار جهانی فروش تسلیحات دارد و روسیه در پی آن است تا با سرمایه گذاری های زیاد جایگاه خود را در این بازار ارتقاء دهد.